Winobluszcz (parthenocissus)

Winobluszcz pięciolistkowy - Parthenocissus quinquefolia

Kod produktu: 73632
15,00

Winobluszcz pięciolistkowy to szybkorosnące pnącze (rocznie 1-2m), dorastające nawet do 20m długości. Liście zielone długości 4-10cm złożone z pięciu podłużnych, ostro zakończonych i piłkowanych płatków. Jesienią stają się purpurowo, pomarańczowe lub szkarłatnoczerwone. Kwitnie VII i VIII zielonkawymi kwiatami. Roślina mało wymagająca. Zastosowanie: okrywanie ścian, altan, płotów, pergoli, skarp, podpór.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c2
Wysokość sadzonki : ok 70cm
Wysokość docelowa: 10-20m
Tempo wzrostu: szybkorosnąca
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : roślina tolerancyjna
Mrozoodporność: całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: pnącze
Ubarwienie liści: zielono/szarawe, jesienią szkarłatnoczerwone
Wymagania wodne: roślina tolerancyjna
Pora kwitnienia : lipiec-sierpień
Pora owocowania: wrzesień-październik
Kolor kwiatów: zielonkawe
Kolor owoców: granatowe

Winobluszcz pięciolistkowy

to szybkorosnące pnącze o zmiennym zabarwieniu liści

 

Winobluszcz pięciolistkowy inaczej zwany dzikim winem pochodzi z Ameryki Północnej i jest rośliną dość mocno ekspansywną. Roczne przyrosty wynoszą do 2m, a docelowo mogą osiągać nawet 20m długości. Pnącza posiadają przylgi, korzenie czepne i rozwidlone i wąsy wijące, które służą do wspinania. Pięcioklapowe liście są ostro zakończone, zielone, jesienią przebarwiają się na kolory purpurowo-czerwone, aby zimą opaść. Kwiaty są miododajne, zielone i ukazują się w lipcu/sierpniu. Ich miejsce we wrześniu  zastępują granatowe jagody z woskowym nalotem. Młode pędy czerwone.

 

Winobluszcz pięciolistkowy jest rośliną mało wymagającą. Może rosnąć w cieniu i na słońcu (promienie lepiej przebarwiają liście jesienią). Jest to roślina całkowicie mrozoodporna i łatwa do rozmnożenia. Toleruje każde podłoże.

 

Zastosowanie tego pnącza również jest dość szerokie. Może służyć jako roślina okrywowa na skarpach. Najpowszechniej spotyka się ją na ogrodzeniach, pergolach, altanach. Niegdyś służyła do okrywania ścian budynków.

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Winobluszcz pięciolistkowy - Parthenocissus quinquefolia
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz