Sosna thunberga (Pinus thunbergii)

Sortuj po:

Sosna Thunberga - szczepione odmiany Pinus Thunbergii w ofercie szkółki roślin

 

Sosna thunberga - Pinus thunbergii - to gtunek, który swoje korzenie ma w północnej Azji, Japonii i Korei . W naturze porasta wybrzeża oraz pasma wyżyn do 1000 m n.p.m. Jest mało wymagająca oraz odporna na zasolenie i zanieczyszczenia powietrza. Z tego powodu jest wykorzystywana do nasadzeń w parkach miejskich. W Japonii sosna thunberga stanowi element ogrodów przydomowy, w których jest także formowana na drzewo bonsai.


Sosna Thunberga jest rzadko spotykanym drzewem w Polsce. Ten gatunek można spotkać najczęściej w ogrodach botanicznych i arboretach. W ofertach szkółek roślin pojawia się natomiast wiele ozdobnych odmian sosny Thunberga , które doskonale sprawdzą się w ogrodach przydomowych. Również w naszej ofercie można znaleźć popularne ostatnio odmiany sosny thunberga jak Thunderhead oraz Ogon Jenome. Są one mało wymagające i łatwe w uprawie, a ich efektowny wygląd pozwoli uatrakcyjnić każdy ogród.


Ozdobne odmiany sosny thunberga rozmanazamy poprzez szczepienie. W naszej sprzedaży oferujemy zdrowe, zadbane i ukorzenione sadzonki, gotowe do posadzenia w grodzie. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną i wysyłkową. Zapraszamy do odwiedzenia osobiście naszego gospodarstwa szkółkarskiego lub online sklepu internetowego.