Świerk sitkajski (Picea sitchensis)

Sortuj po:

Świerk sitkajski - szczepione odmiany Picea sitchensis w ofercie szkółki roślin

 

 

Świerk sitkajski to kolejny gatunek drzewa iglastego, którego środowiskiem naturalnym jest kontynent Ameryki Północne. Porasta on zachodnie wybrzeże od Alaski do Kalifornii. Cechuje się bardzo silnym wzrostem, jest to gatunek o najszybszym tempie wzrostu ze wszystkich świerków. W naturalnym środowisku dorasta do 60m, natomiast w Polce osiąga ok 40m. Świerk sitkajski ma pokrój szeroko stożkowy, rozłożysty układ pędów. Igły dwukolorowe - z wierzchu zielone, od spodu srebrno-niebieskie. 

Świerk sitkajski preferuje klimat oceaniczny. Nie toleruje bardzo mroźnych zim oraz źle znosi suszę. Polecane do rejonów o dużych opadach i łagodnych zimach.

W Polsce świerk sitkajski spotykany jest w ogrodach botanicznych oraz arboretach. W ogrodach zdecydowanie większą popularnością cieszą się jego karłowe odmiany. Ich największym walorem są efektownie wybarwione igły, zielono-srebrne - dające efekt dwukolorowości. Odmiany świerka sitkajskiego rozmnażamy poprzez sczepienie, w naszej ofercie znajdziemy wiele rzadkich i interesujących odmian.


Zapraszamy do sprawdzenia oferty świerków sitkajskich naszego gospodarstwa szkółkarskiego. Prowadzimy sprzedaż wysyłkową i stacjonarną. Do sprzedaży oferujemy zdrowe, ukorzenione, gotowe do sadzenia przez cały sezon świerki sitkajskie.