Sosna Jeffreya (Pinus jeffreyi)

Sortuj po:

Sosna Jeffreya -  szczepione odmiany Pinus Jeffreyi w ofercie szkółki roślin

 

Sosna Jeffreya to drzewo iglaste pochodzące z Ameryki Północne. Porasta górskie rejony Meksyku, Kalifornii, Nevady oraz Oregonu. Podobna do sosny żółtej i często z nią mylona. Charakteryzuje se długimi igłami - o długości nawet 25cm. Pokrój stożkowy, korona słabo rozgałęziona. Kolejnym atrybutem sosny Jeffreya są olbrzymie szyszki, które pojawiają się na starszych drzewach.


Sosna Jeffreya posiada egzotyczną urodę, dlatego jest cenionym soliterem w ogrodach. Preferuje żyzne stanowiska, a młode rośliny wymagają okrycia w czasie bardzo mroźnej zimy. Dobrze natomiast toleruje zanieczyszczone miejskie powietrze, dlatego może stanowić ozdobę parków miejskich.
Do bardzo popularnych odmian sosny Jeffreya należy Joppi - jest to iglak o powolnym wzroście, i zwartym pokroju. Sosna Jeffreya Joppi polecana jest do ogrodów przydomowych o ograniczonej powierzchni.

Odmiany sosny Jeffreya w naszym gospodarstwie szkółkarskim rozmnażane są poprzez szczepienie. Do handlu oferujemy duże sadzonki w donicach, z doskonale rozwiniętym systemem korzeniowym. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną oraz wysyłkową za pośrednictwem naszego sklepu internetowego.