Kora sosnowa

Sortuj po:

Kora sosnowa / ogrodowa - szerokie spektrum zastsowań w ogrodzie.

Kora sosnowa dzięki swym właściwością zyskała ogromną popularność w naszych ogrodach. Jako niezastąpiony materiał do ściółkowania zapobiega rozwojowi chwastów, poprawia wilgotność gleby, wzbogaca ją w naturalne składniki odżywcze, chroni rośliny przed słońcem i wysuszającym wiatrem, a także przed większymi mrozami. Dzięki posypaniu rabaty, ścieżek i placyków korą zwiększamy estetykę naszego ogrodu. Przekompostowana kora sosnowa to także naturalny zakwaszasz gleby. Dzięki niej możemy osiągnąć zakwaszenie dochodzące do 4,5 pH. Kora z sosny może okazać się wtedy doskonałym podłożem pod kwasolubne rośliny takie jak: borówka amerykańska, drzewa i krzewy iglaste, azalie czy różaneczniki. Kora sosnowa to jednak nie tylko podłoże o przeznaczaniu zakwaszającym - uwalniane z niej związki zapobiegają rozwojowi groźnych dla roślin i iglaków grzybów. Kora ogrodowa  z powodzeniem może trafić również na ogrody skalne, rabaty bylinowe czy do doniczek i pojemników.

 

Punkt srzedaży kory sosnowej  - wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

Kora sosnowa sprzedawana w naszym punkcie to wysokiej jakości produkt  - pozbawiony zanieczyszczeń, odpadów i  grzybów.  Poprzez sortowanie podzieliliśmy korę sosnową na trzy frakcje - drobną, średnią oraz grubą. Pozwala to na świetne dopasowanie się do potrzeb naszych klientów. Drobna kora jest najlepsza do wzbogacenia podłoża, średnia świetnie nadaje się do ściółkowania, natomiast gruba kora posiada właściwości dekoracyjne. Prawdziwą gratką  w naszej ofercie jest kora ręcznie wybierana - wyselekcjonowane grube kawałki, bez łyka i zrębki. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty kory do ogrodu.

 

Transport kory sosnowej na terenie woj. łódzkiego

Dysponujemy własnym transportem stąd oferujemy dowóz na terenie województwa łódzkiego (m.in. Łódź, Skierniewice, Brzeziny, Rawa Mazowiecka, Łowicz, Koluszki, Stryków, Głowno, Tomaszów Maz, Piotrków Trybunalski, Zgierz, Pabianice...).
W celu otrzymania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego, lub poprzez adres e-mail.