Sosna wydmowa (Pinus contorta)

Sortuj po:

Sosna wydmowa - szczepione odmiany Pinus contorta w ofercie szkółki roślin 

Sosna wydmowa ( Pinus contorta ) to gatunek drzewa iglastego, który występuje naturalnie w Północnej Ameryce. Jej dokładny zasięg geograficzny to zachodnia część kontynentu od terenów nadmorskich po zbocza Gór Skalistych o wysokości ok 3500 m n.p.m.. Sosna wydmowa jest bardzo tolerancyjną i mało wymagającym drzewem. Rośnie na glebach jałowych i ubogich. Ważne jedynie żeby były to miejsca słoneczne, o dużej wilgotności powietrza. Jest całkowicie mrozoodporna - występuje na przykład na terenie Alaski.


Sosna wydmowa rośnie wolniej od "naszej" sosny pospolitej. Przybiera często pokrój krzaczasty i ma nieregularny kształt pnia oraz układ gałęzi. Taki wygląd niesie ze sobą wiele walorów ozdobnych. Idealnie nadaje się do formowania w bonsai.

 

Sosna wydmowa jej odmiany są jednak słabo upowszechnionymi drzewami ozdobnymi w Polsce. W naszej szkółce roślin staramy się rozmnażać najbardziej ozdobne gatunki poprzez szczepienie. Polecamy je do sadzenia w miejsca eksponowane, nadają się do ogrodów w nowoczesnym i japońskim stylu.

 

W naszej ofercie sadzonek sosny wydmowej znajdują się rośliny ukorzenione sprzedawane w odpowiednich donicach z rozwiniętym systemem korzeniowym. Zapraszamy do odwiedzenia naszego gospodarstwa szkółkarskiego oraz składania zamówień poprzez sklep internetowy.