Sosna żółta (Pinus ponderosa)

Sortuj po:

Sosna żółta - szczepione odmiany Pinus ponderosa w ofercie szkółki roślinSosna żółta czyli Pinus ponderosa to gatunek drzewa porastający w naturze nadpacyficzne rejony Ameryki Północnej. Charakteryzuje się powolnym wzrostem i szeroko stożkowym, symetrycznym pokrojem. Igły bardzo długie (do 25cm), zielone - zebrane po 3 w pęczku. Szyszki szeroko-jajowate, koloru brązowego.

 

Sosna żółta jest mało wymagającym drzewem. Dobrze znosi mrozy oraz zanieczyszczenie powietrza. Powszechnie sadzona w ogrodach i parkach miejskich. Bardzo podobnym do niej gatunkiem jest sosna Jeffreya.


Sosna żółta jest gatunkiem ozdobnym głównie z racji pokroju i bardzo długich igieł. Bywa wykorzystywana jako drzewo soliterowe. W ofertach szkółek roślin, również naszej pojawiają się również szczepione odmiany sosny żółtej o kompaktowych wymiarach , lub oryginalnym pokroju. Polecamy je do małych ogrodów przydomowych. Niektóre rzadkie odmiany z pewnością przypadną do gustu kolekcjonerom i wielbicielom iglaków.

 

Prowadzimy sprzedaż sadzonek sosny żółtej pochodzących z uprawy pojemnikowej. Można je nabyć w stacjonarnym punkcie sprzedaży , lub za pośrednictwem sklepu internetowego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.