Sosna pospolita (Pinus sylvestris)

Sortuj po:

Sosna pospolita - szczepione odmiany Pinus Sylvestris w ofercie szkółki roślin


Sosna pospolita - inaczej sosna zwyczajna ( Pinus sylvestris) to najczęściej spotykany gatunek drzewa iglastego w polskich lasach. Jego występowanie oczywiście nie ogranicza się do naszego kraju i rozciąga się północnym pasem od Hiszpanii aż do Morza Ochockiego. Sosna zwyczajna jest drzewem o małych wymaganiach i dużej tolerancji dlatego bywa tez wykorzystywana do zalesiania terenów gdzie nie występuje naturalnie na przykład w Nowej Zelandii.

Sosna pospolita ma początkowo pokrój stożkowaty, z wiekiem staje się rozłożysta lub parasolowata. Korona luźna, igły sztywne zielone, lub niebieskozielone. Sosna pospolita bywa często spotykana w naszych ogrodach. Pełni funkcje nasadzeń żywopłotowych, lub bywa wykorzystywana do tworzenia ozdobnych form poprzez cięcie - na przykład bonsai.

Istniej również bardzo wiele ozdobnych odmian sosny pospolitej wartościowych ze względu na unikalny pokrój, nietypowe wybarwienie igieł, lub kompaktowe wymiary. W naszej szkółce roślin rozmnażamy najbardziej wartościowe odmiany sosny pospolitej poprzez szczepienie. W naszej ofercie znajdziecie wiele wariacji tego gatunku do wykorzystania w ogrodach przydomowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szczepionych odmian sosny pospolitej. Prowadzimy sprzedaż stacjonarna oraz wysyłkową poprzez sklep internetowy.