Tawuła japońska (Spirea japonica)

Tawuła japońska - GOLDEN PRINCESS - Spirea japonica

Kod produktu: 873422
Producent: Szkółka Zacywilki
15,00

Tawuła japońska Golden Princess to chętnie stosowana roślina ozdobna w naszych ogrodach. Cechuje se miniaturowym , półkulistym kształtem oraz pięknym wybarwieniem na intensywnie żółty kolor. Polecana do ogrodowych kompozycji , na niski żywopłot czy jako ozdoba w donicy.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Wysokość docelowa: 60cm
Szerokość docelowa : 80cm
Tempo wzrostu: szybko rosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce/półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowice mrozoodporna
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: półkulisty
Ubarwienie liści: żółte/pomarańczowe
Pora kwitnienia : od czerwca do lipca
Kolor kwiatów: różowe

Tawuła japońska Golden Princess

- chętnie wybierana roślina ozdobna do ogrodowych kompozycjiTawuła japońska Golden Princess to najczęściej wybierany krzew z obrębu ich gatunku. Jest niedużym, gęstym i półkulistym krzewem. Z reguły dochodzi do wysokości około 60cm i szerokości 80cm. Ma sztywne, cienkie i mocno rozgałęzione i wzniesione pędy, które są pokryte pięknymi, dużymi i żółtymi liśćmi. W zależności od pory roku ich kolor się zmienia. Wiosną są one jaśniejsze i u wielu odmian intensywnie zabarwione na kolor żółty, późnym latem przybierają natomiast barwę pomarańczową.
Zakwita ona w miesiącach letnich, od czerwca do sierpnia, a jej kwiaty są koloru różowego.
Przede wszystkim są to krzewy, które są bardzo łatwe w uprawie i nie mają wygórowanych wymagań. Dobre są dla nich żyzne, próchnicze podłoża, ale przeważnie każda inna typowa gleba ogrodowa będzie dla nich odpowiednia. Najlepiej rośnie im się w nasłonecznieniu, ale poradzą sobie w bardziej zacienionych miejscach. Przede wszystkim – są odporne na zanieczyszczenia powietrza, niskie temperatury, a także choroby i szkodniki.
Wymaga systematycznego cięcia, aby zachować swój ładny pokrój. Powinno być ono wykonywane wczesną wiosną, na początku wegetacji, bo takie cięcie nie pozbawi rośliny kwiatów.
Jest najważniejszym krzewem ozdobnym, wykorzystywanym w kompozycjach ogrodowych. Czasami wykorzystywany jest do tworzenia niższego rodzaju żywopłotu. Tawuły można także wykorzystywać do umacniania skarp lub stosować jako rośliny okrywowe. Dobrze sprawdzą się w ogródkach skalnych.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Tawuła japońska - GOLDEN PRINCESS - Spirea japonica
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Tawuła japońska - odmiany Spiraea japonica w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki tawuły japońskiej

Tawuła japońska (łac. Spiraea japonica) to gatunek sprowadzony do Europy z Chin w XIX wieku. Ten niewielki, bo osiągający maksymalnie 1m wysokości krzew liściasty zachwyca swoim wyglądem i łatwością uprawy. Ich wzrost jest zbliżony na wysokość i szerokość dzięki czemu tworzą formy kuliste. Liście są jajowate, delikatnie piłkowane, zmieniające kolor w ciągu roku - od jasnej zieleni, przez ciemną zieleń po odcienie żółci, pomarańczu i czerwieni jesienią. Kolor liści tawuły japońskiej może się różnić w zależności od odmiany. Złociste tawuły japońskie to Spiraea japonica Golden Carpet, Spiraea japonica Golden Princess, Spiraea japonica Goldmound. Odmiana zielona o różowym kwitnieniu to Spiraea japonica Dwarf. Ciekawe, nadające akcentu kolorystycznego są odmiany o pstrych liściach jak Spiraea japonica Magic Carpet czy Goldflame. Tawuły japońskie nie mają dużych wymagań. Uprawa tawuły japońskiej polega na jej podcinaniu. Poradzi sobie na większości gleb, jest mrozoodporna, uwielbia słoneczne stanowiska. Zastosowanie tawuły japońskiej również jest szerokie - można tworzyć z niej niskie żywopłoty czy szpalery, świetnie wygląda w ogrodach skalnych czy terenach miejskiej zieleni. Niewielkie rozmiary pozwalają na uprawę w pojemnikach na balkonach i tarasach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Sadzonki tawuł pochodzą z hodowli pojemnikowej, są zdrowe i dobrze ukorzenione.