Świerk kłujący (Picea pungens)

Świerk kłujący- HOOPSI - Picea pungens

Kod produktu: 11113
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00

Świerk kłujący Hoopsii to piękne drzewko, które cechuje się srebrzystymi igłami. Jest niezastąpiony jak soliter, świetnie sprawdzi się jako bożonarodzeniowe drzewko. W sprzedaży bardzo dobrze ukorzeniona sadzonka, z gwarancją przyjęcia.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Wysokość po 10 lat. : 150cm
Szerokość po 10 lat. : 120cm
Wysokość docelowa: 1000cm
Szerokość docelowa : 800cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: gliniasta, żyzna, piaszczysta
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: obojętny
Pokrój rośliny: stożkowaty
Ubarwienie igieł: srebrzystoniebieskie

Świerk kłujący Hoopsi

- odmiana z najbardziej niebieskimi igłami


Świerk „Hoopsi“ czyli odmiana świerka kłującego lub jak potocznie zostało przyjęte świerka srebrzystego (nazwa handlowa dla wszystkich odmian świerka kłującego o srebrnym nalocie na igłach). Roślina ceniona jest za ładny zwarty kształt i niepowtarzalny wygląd igieł – długie, ostre, gęste, o srebrzysto-niebieskim kolorze.
Jest jedną z najbardziej poszukiwanych odmian. Drzewo nie należy do szybko rosnących. Po 30 latach osiąga około 10 metrów wysokości. Jak każdy świerk posiada szyszki z twardą łuską zwisające do dołu. Bardzo lubi światło, dlatego przy wyborze miejsca dla tej rośliny pamiętajmy o tym. Świerk w ramach wdzięczności nie będzie tracił dolnych gałęzi, które zasłaniają pień – zachowa swój zwarty i regularny pokrój.
Drzewo najbardziej lubi gleby żyzne, bogate w próchnice. Choć urośnie także na podłożu jałowym, piaszczystym. W zasadzie jak w każdym przypadku iglaków przed posadzeniem najlepiej trzymać ok. 30 minut całą doniczkę w wiadrze z wodą. Dzięki temu bryła korzeniowa lepiej nasiąknie a roślina odwdzięczy się ładnym wyglądem.
Jako roślina o zaletach głównie dekoracyjnych używana jest do tworzenia ozdobnych wieńców i stroików. Polecana jest także do małych i dużych ogrodów.  Ze względu na fakt, że dobrze znosi zanieczyszczenia oraz niską wilgotność „Hoopsii” sadzony jest w miastach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk kłujący- HOOPSI - Picea pungens
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Świerk kłujący - szczepione odmiany Picea pungens w ofercie szkółki roślin

 

 

Świerk kłujący to niezwykle popularne drzewo, również w Polsce gdzie funkcjonuje jako synonim " srebrnej choinki". Jego naturalnym środowiskiem naturalnym jest Ameryka Północna , gdzie porasta zbocza Gór Skalistych. Dorasta do 30m wysokości, cechuje się regularnym, stożkowym pokrojem. Gałęzie sztywne, porastają pień do samej ziemi. Igły gatunku są srebrno-zielone, sztywne i kłujące.

W Polsce świerk kłujący to popularna roślina ozdobna. Spotykany w parkach, ogrodach botanicznych oraz ogrodach przydomowych. Sprawdza się w nasadzeniach żywopłotowych oraz jako soliter. Świerk kłujący jest tolerancyjny oraz mało wymagający. Preferuje stanowiska słoneczne. Jest mrozoodporny oraz odporny na warunki miejskie.

W wyniku selekcji powstało wiele odmian świerka kłującego. Charakteryzują się zróżnicowanym pokrojem, siłą wzrostu zabarwieniem igieł oraz kolorem młodych przyrostów. W naszym gospodarstwie szkółkarskim rozmnażamy te najcenniejsze metoda szczepienia. Do sprzedaży oferujemy zdrowe, i duże sadzonki z rozwiniętym systemem korzeniowym. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną i wysyłkową.