Świerk dwubarwny (Picea bicolor)

Świerk dwubarwny - HOWELLS DWARF (TIGERTAIL) - Picea bicolor

Kod produktu: 837278877
90,00

Świerk dwubarwny Howells Dwarf (Tigertail) to kompaktowa, wolnorosnąca odmiana tego gatunku. Polecana do małych ogrodów, z uwagi małej dostępności jest cennym składnikiem kolekcji. Posiadamy sadzonki z uprawy pojemnikowej, rozmnażane metodą szczepienia. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : 25-35cm
Wysokość docelowa: 1-2m
Tempo wzrostu: karłowa - wolnorosnąca
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa, próchnicza
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 5b
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: krzaczasty, rozłożysty - szerokostożkowy
Ubarwienie igieł: szare, niebieskawe, srebrzyste, ciemnozielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Świerk dwubarwny Howells Dwarf (Tigertail) 

- wolnorosnąca odmiana o ciekawie wybarwionych igłach

 

Świerk dwubarwny Howells Dwarf ( Tigertail ) to odmiana wolnorosnąca, której pędy układają się rozłożyście i nieregularnie. Z wiekiem iglak wytwarza przewodnik, i jego kształt staje się bardziej stożkowy.  Howells Dwarf jak przystało na świerka dwubarwnego jest posiadaczem efektownie wybarwionych igieł  - z wierzchu są one ciemnozielone, od spodu białe i żółtawe.  

Dodatkowym walorem ozdobnym tej odmiany są pionowo skierowane ku górze szyszki, które pojawiają się u starszych egzemplarzy. Początkowo posiadają one efektowną, czerwoną barwę , która utrzymuje się przez kilka tygodni. Następnie szyszki zielenieją i końcowe stają się brązowe. 

 

Picea bicolor Howells Dwarf dobrze rośnie na glebach przeciętnych i umiarkowanie wilgotnych. Preferuje lekko kwaśny odczyn pH. Stanowisko słoneczne, lub półcieniste. Jest to roślina całkowicie mrozoodporna w polskich warunkach. 

 

Świerk dwubarwny Howells Dwarf  ( Tigertail ) to cenna odmiana,która sprawdzi się w ogrodach o małej przestrzeni. Jej kolorystyczne walory są unikalne wśród rodziny roślin iglastych, dlatego szczególnie polecamy ją kolekcjonerom i miłośnikom iglaków. 

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk dwubarwny - HOWELLS DWARF (TIGERTAIL) - Picea bicolor
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz