Świerk czarny (Picea mariana)

Świerk czarny - AUREA - Picea mariana

Kod produktu: 87733221
90,00

Świerk czarny Aurea to odmiana o barwnych igłach niebieskozielonych z żółtym nalotem . Ich barwa utrzymuje się przez cały rok, młoty przyrost jest intensywnie złocisto-żółty. Pokrój stożkowy, tempo wzrostu umiarkowane. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : ok. 40cm
Wysokość po 10 lat. : ok. 200cm
Szerokość po 10 lat. : ok. 80cm
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: stożkowy
Ubarwienie igieł: niebieskozielone, z żółtymi przebarwieniami

Świerk czarny Aurea  

- stożkowy iglak o barwnych igłach przez cały rok


Świerk czarny Aurea to warta uwagi odmiana o stożkowym pokroju i barwnych igłach. Te młode na wiosennym przyroście są złociście-żółte natomiast później żółty połysk pozostaje na niebiesko-zielonych igłach. Poprzez długo utrzymujące się wybarwienie , odmiana jest wyjątkowo dekoracyjna przez cały rok. Igły są krótkie, długości ok. 1cm, gęsto ułożone na gałązkach. Po roztarciu mają balsamiczny zapach. Szyszki małe, młode czerwono-fioletowe, później brązowieją. 

Picea mariana Aurea ma wąskostożkowy pokrój. Cechuje się umiarkowanym tempem wzrostu - po 10 latach osiąga ok. 2m wysokości i 80cm szerokości. 

Iglak należy do mało wymagających. Dobrze rośnie na glebach przeciętnych, przepuszczalnych oraz umiarkowanie wilgotnych.  Żeby zachować jak najintensywniejsze wybarwienie, potrzebuje stanowiska w ekspozycji słonecznej

Świerk czarny Aurea to mało znana odmiana, ale warta popularyzacji w naszych ogrodach przydomowych ze względu na duże walory dekoracyjne. Polecana zarówno do tych małych jak i dużych. Dobrze wygląd posadzona pojedynczo jako soliter. 

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk czarny - AUREA - Picea mariana
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz