Sosna żółta (Pinus ponderosa)

Sosna żółta -Pinus ponderosa

Kod produktu: 762555
22,00

Sosna żółta to gatunek drzewa iglastego pochodzący z Ameryki Północnej. Cechuje się długimi zielonymi igłami. Korona przyjmuje pokrój stożkowy. Polecana do większych grodów i parków. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2/C3
Wysokość sadzonki : 30-40cm
Wysokość docelowa: 5-10m
Tempo wzrostu: silnie rosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: kwaśna, lekko kwaśna
Pokrój rośliny: szerokostożkowy
Ubarwienie igieł: z

Sosna żółta (Pinus Ponderosa) - jedna z nielicznych odmian sosny trójigielnej

 

Pinus Ponderosa to żółta sosna, która w naturalnym środowisku występuje w Ameryce Północnej, a w Polsce jest jednym z bardziej efektownych, wysokich drzewek ozdobnych. Jej nazwa pochodzi od zabarwienia kory, która przyjmuje lekko żółtawą barwę. Sosna żółta (Pinus Ponderosa) to wolno rosnące drzewko, które finalnie potrafi osiągnąć nawet 30 metrów wysokości. Jej korona w okresie młodości przyjmuje stożkowy kształt, natomiast wraz z upływającym czasem staje się coraz luźniejsza i szersza.

Żółte sosny posiadają jedną, bardzo charakterystyczną cechę szczególną. W momencie złamania wydzielają przyjemny, cytrynowy zapach. Kolejną są długie igły, które sięgają 25 cm długości i świetnie komponują się razem z dużymi szyszkami.

 

Pinus Ponderosa, czyli żółta sosna o małych wymaganiach glebowych

 

Sosna żółta podobnie jak większość roślin z rodziny sosnowatych nie toleruje cienia i najlepiej rośnie w miejscach nasłonecznionych. Zdecydowanie lubi także suche powierzchnie (nie wymaga podlewania w czasie suszy) jednak należy unikać ich zasadzeń w miejscach nadmorskich. Sosna Pinus Ponderosa to wysokie drzewo, które najlepiej wyeksponujemy pojedynczo, kiedy to będzie w stanie najbardziej ukazać swoje piękno. Sprawdzi się znakomicie w wielu rodzajach ogrodów, począwszy od tych surowych, po bardziej współczesne, jak i te tradycyjne-wiejskie.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna żółta -Pinus ponderosa
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Sosna żółta - szczepione odmiany Pinus ponderosa w ofercie szkółki roślinSosna żółta czyli Pinus ponderosa to gatunek drzewa porastający w naturze nadpacyficzne rejony Ameryki Północnej. Charakteryzuje się powolnym wzrostem i szeroko stożkowym, symetrycznym pokrojem. Igły bardzo długie (do 25cm), zielone - zebrane po 3 w pęczku. Szyszki szeroko-jajowate, koloru brązowego.

 

Sosna żółta jest mało wymagającym drzewem. Dobrze znosi mrozy oraz zanieczyszczenie powietrza. Powszechnie sadzona w ogrodach i parkach miejskich. Bardzo podobnym do niej gatunkiem jest sosna Jeffreya.


Sosna żółta jest gatunkiem ozdobnym głównie z racji pokroju i bardzo długich igieł. Bywa wykorzystywana jako drzewo soliterowe. W ofertach szkółek roślin, również naszej pojawiają się również szczepione odmiany sosny żółtej o kompaktowych wymiarach , lub oryginalnym pokroju. Polecamy je do małych ogrodów przydomowych. Niektóre rzadkie odmiany z pewnością przypadną do gustu kolekcjonerom i wielbicielom iglaków.

 

Prowadzimy sprzedaż sadzonek sosny żółtej pochodzących z uprawy pojemnikowej. Można je nabyć w stacjonarnym punkcie sprzedaży , lub za pośrednictwem sklepu internetowego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.