Sosna pospolita (Pinus sylvestris)

Sosna pospolita - FASTIGIATA - Pinus sylvestris

Kod produktu: 1456790
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00

Sosna zwyczajna Fastigiata to wąskokoloumnowa odmiana o niebieskich igłach. Wspaniała jako soliter. Nie ma specjalnych wymagań - urośnie na słabszych ziemiach. Preferuje stanowiska słoneczne.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Wysokość docelowa: 1000cm
Szerokość docelowa : 150cm
Tempo wzrostu: o umiarkowanym wzroście
Wymagania glebowe: przepuszczlana, żyzna, piaszczysta
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: kolumnowy
Ubarwienie igieł: niebieskie

Sosna zwyczajna Fastigiata

- wąsko-kolumnowa odmiana o nebieskich igłachSosna zwyczajna „Fastigiata“ została odnaleziona i opisana w Anglii 1856 roku przez Carrier’a. Jest to bardzo atrakcyjna roślina – ma wysokokolumnowy pokrój i niebieską barwę igieł. Cechuje się też gęstym i zwartym rozmieszczeniem gałęzi. Pędy tej odmiany skierowane są pionowo, otulając jednocześnie pień drzewa. „Fastigiata“ jest dwuigielna.
Sosna rośnie niezbyt szybko. W wieku 10 lat osiąga wysokość ok. 2-2,5 m przy średnicy ok. 50 cm. Ostatecznie może dorosnąć do 10 metrów wysokości.
Przy wyborze miejsca w naszym ogrodzie dla tej rośliny musimy koniecznie pamiętać by było stanowisko w pełni nasłonecznione. Gdy posadzimy roślinę w cieniu może nam częściej chorować, nie zachować swojego kształtu – będzie powyginana lub też gałęzie nie będą tak gęste.
W przypadku rodzaju gleby dla tej rośliny wymagania nie są już tak wysokie. Sosna pod tym względem jest bardzo toleranycjna. Urośnie na glebach ubogich, piaszczystych, kamienistych, torfowych lub bagiennych. W związku z tym, że sosna sama zakwasza sobie środowisko – za pomocą igieł, które tworzą naturalną ściółkę, posadzona w glebie o obojetnym odczynie – bez poroblemu sobie poradzi. Przed posadzeniem dobrze jest trzymać całą donice w wodzie ok. 30 min. Wówczas bryła korzeniowa dobrze nasiąknie i zaadaptuje się w nowym środowisku.
Ze względy na swój kształ (wąski, wysoki) sosna „Fastigiata“ wspaniale wygląda jako soliter. Sadzona jest zarówno w dużych jak i małych ogrodach. Używana jest także do tworzenia wysokich i gęstych szpalerów, które tworzą osłonę przed wiatrem lub „ciekawskim“ sąsiadem. Sosna jest bogata w żywicę. Zatem przy ścinaniu pędów należy zwrócić uwagę na jej „płacz“, bowiem brudzi wszystko, co się pod nią znajduje. Poleca się więc by zabieg ten wykonywać na młodych przyrostach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna pospolita - FASTIGIATA - Pinus sylvestris
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Sosna pospolita - szczepione odmiany Pinus Sylvestris w ofercie szkółki roślin


Sosna pospolita - inaczej sosna zwyczajna ( Pinus sylvestris) to najczęściej spotykany gatunek drzewa iglastego w polskich lasach. Jego występowanie oczywiście nie ogranicza się do naszego kraju i rozciąga się północnym pasem od Hiszpanii aż do Morza Ochockiego. Sosna zwyczajna jest drzewem o małych wymaganiach i dużej tolerancji dlatego bywa tez wykorzystywana do zalesiania terenów gdzie nie występuje naturalnie na przykład w Nowej Zelandii.

Sosna pospolita ma początkowo pokrój stożkowaty, z wiekiem staje się rozłożysta lub parasolowata. Korona luźna, igły sztywne zielone, lub niebieskozielone. Sosna pospolita bywa często spotykana w naszych ogrodach. Pełni funkcje nasadzeń żywopłotowych, lub bywa wykorzystywana do tworzenia ozdobnych form poprzez cięcie - na przykład bonsai.

Istniej również bardzo wiele ozdobnych odmian sosny pospolitej wartościowych ze względu na unikalny pokrój, nietypowe wybarwienie igieł, lub kompaktowe wymiary. W naszej szkółce roślin rozmnażamy najbardziej wartościowe odmiany sosny pospolitej poprzez szczepienie. W naszej ofercie znajdziecie wiele wariacji tego gatunku do wykorzystania w ogrodach przydomowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szczepionych odmian sosny pospolitej. Prowadzimy sprzedaż stacjonarna oraz wysyłkową poprzez sklep internetowy.