Pęcherznice (physocarpus)

Pęcherznica kalinolistna - LUTEUS - Physocarpus opulifolius

Kod produktu: 784431
16,00

Pęcherznica kalinolistna Luteus to krzew o zaokrąglonym pokroju i szybkim wzroście. Dorasta do 3m wysokości i szerokości. Liście żółte i jasnozielone, jesienią czerwonożółte, 3-5 klapowe. Kwiaty białe pojawiają się od czerwca do lipca. Roślina mało wymagająca. Mrozoodporna. Polecana na żywopłoty, do ogrodów przydomowych, parków i zieleni miejskiej.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2/C3
Wysokość docelowa: 300cm
Szerokość docelowa : 300cm
Tempo wzrostu: szybko rosnąca
Wymagania glebowe: żyzna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, piaszczysta
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: rozłożysty
Ubarwienie liści: żółte / pomarańczowe
Pora kwitnienia : czerwiec - lipiec
Kolor kwiatów: białe

 Pęcherznica kalinolistna Luteus
- żółty akcent kolorystyczny dla Twojego ogroduPęcherznica kalinolistna może stanowić doskonały element dekoracyjny dla naszego ogrodu. Charakteryzuje się szybkim wzrostem., rocznie nawet do 30-40 cm. Młode pędy krzewu są jasnobrązowe, zaś strasze i grubsze gałęzie mają typowo brązowe zabarwienie. Dodatkowo pokryte są dużymi paskami łuszczącej się kory. Roślinę pokrywają barwne liście: najmłodsze mają kolor pomarańczowo-żółty, by później zjawiskowo przebarwić się w odcień cytrynowy. Docelowo osiągają one kolor zielony. Nasycenie wybarwienia liści zależy od ekspozycji na słońce, w cieniu są zielono-żółte Na przełomie maja i czerwca pęcherznica kalinolistna zostaje wzbogacona swoim wyglądem o białe, lub lekko zaróżowione kwiaty. Roślina posiada owoce – rozdęte mieszki, które czerwienią się przed dojrzeniem. Ciekawostką jest fakt, że mogą one służyć do zabawy, ponieważ rozduszone palcami lub stopą głośną strzelają. Pęcherznica należy do najbardziej odpornych na suszę i mróz. Zatem jakiejkolwiek ekstrema pogodowe nie są straszne dla tej rośliny. Dużą zaletą tej rośliny jest także fakt, że bywa ona jedynie sporadycznie atakowana przez szkodniki lub porażona przez choroby. Szybki i bujny wzrost krzewu bez dodatkowych pielęgnacji jest ogromnym atutem. Idealnie sprawdza się w nasadzeniach w mieście, w parkach i oczywiście w przydomowych ogródkach. Często używana do tworzenia żywopłotów. Pęcherznica „Lateus” szybko się regeneruje zatem nie straszne jej nawet intensywne przycinanie. Krzew stanowi malownicze tło dla roślin o ciemniejszym ulistnieniu.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Pęcherznica kalinolistna - LUTEUS - Physocarpus opulifolius
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Pęcherznica - odmiany Physocarpus opulifolius w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki pęcherznicy


Pęcherznica (łac. Physocarpus) to rodzaj obejmujący swoim zasięgiem do 7 gatunków. Naturalnie występuje w Azji Północno-Wschodniej i Ameryce. W Polsce i Europie dużym powodzeniem jako roślina ozdobna cieszy się pęcherznica kalinolistna. Pęcherzerznice to zazwyczaj krzewy o szybkim wzroście osiągające do 3m wysokości. Może zdobić ogrody przez większą część roku. Walory ozdobne zawdzięcza swoim liściom, kwiatom i owocom. Liście pęcherznicy mogą być czerwowo-pupurowe np. odmiany Diabolo, Center Glow, Little Devil, Red Baron, Lady in Red czy złociste jak u odmiany Luteus. Kwitnie od maja do lipca - biało-różowe kwiaty zebrane w kwiatostany ładnie kontrastują z zazwyczaj ciemnymi liśćmi. Ich miejsce jesienią zajmują pęcherzykowate owoce. Physocarpus opulifolius to roślina bardzo chętnie wybierana przez ogrodników ze względu na niewielkie wymagania uprawowe.  Krzew liściaty rośnie szybko i poradzi sobie na większości gleb. Dobrze znosi susze, zanieczyszczenia i jest mrozoodporny. Zastosowanie pęcherznicy jest szerokie - chętnie wybierana jest na niewysokie żywopłoty, stosowana do kompozycji naturalistycznych czy jako wypełnienie na rabacie. Ze względu na swoją wytrzymałość chętnie sadzona w miastach. Wszystkie sadzonki pęcherznicy pochodzące z oferty to świetnie ukorzenione rośliny, zdrowe i gotowe do sadzenia przez większą część roku. Oferujemy sprzedaż wysyłkową roślin oraz serdecznie zapraszamy stacjonarnie do naszego gospodarstwa szkółkarskiego.