Pęcherznice (physocarpus)

Pęcherznica kalinolistna - DIABOLO - Physocarpus opulifolius

Kod produktu: 09293911
Producent: Szkółka Zacywilki
16,00

Pęcherznica Diabolo to jedne  z najczęściej spotykanych krzewów ozdobnych w naszych ogrodach. Cechuje się oryginalnym wybarwieniem liści i dużymi białym kwiatami. Jest bardzo prosty w uprawie, stąd często spotykany w zieleni miejskiej. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2
Wysokość sadzonki : 30-50cm
Wysokość docelowa: 300cm
Szerokość docelowa : 300cm
Tempo wzrostu: szybko rosnąca
Wymagania glebowe: roślina jest tolerancyjna względem typu gleby
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: rozłożysty
Ubarwienie liści: purpurowe/czerwone
Wymagania wodne: gleba umiarkowanie wilgotna
Pora kwitnienia : czerwiec - lipiec
Kolor kwiatów: biały

 

Pęcherznica kalinolistna Diabolo

- krzew z intensywnie bordowymi liśćmi


Pęcherznica kalinolistna 'Diabolo' to piękny, rozłożysty krzew o unikatowym wybarwieniu liści. Osiąga on wysokość nawet 3 m. Krzew rozrasta się bardzo szybko, prezentując swe wyjątkowe liście. Mają one kolor ciemnopurpurowy i przypominają kształtem liście kaliny koralowej. Na przełomie czerwca i lipca, pęcherznica zakwita. Tworzy wtedy urocze, białe kule, kontrastujące z purpurą liści. Trzeba jednak wiedzieć, że kwitnienie odbywa się tylko na pędach dwuletnich, dlatego też, roślina wymaga specjalnego cięcia. Po kwitnieniu pojawiają się zaś owoce- grona małych, czerwonych pęcherzyków. Pęcherznica kalinolistna 'Diabolo' jest rośliną wyjątkowo łatwą w uprawie i poradzi sobie z nią każdy, nawet niewprawiony ogrodnik. Dobrze rozwija się w każdym typie gleby: suchej, mokrej, kwaśnej czy zasadowej. Lubi stanowiska słoneczne, da sobie radę jednak również w półcieniu. Mróz, susza czy zanieczyszczone miejskie powietrze także nie są dla niej żadnym utrudnieniem. Można więc uprawiać ją bez problemu w każdym zakątku Polski. Dobrze reaguje również na podcinanie, można więc z łatwością kontrolować jej wygląd. Cecha ta daje możliwość używania pęcherznicy jako rośliny na żywopłot. Roślina sprawdzi się w każdym ogrodzie i doda mu oryginalnego koloru. Spotykana też jest często jako roślina parkowa, część zieleni miejskiej.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Pęcherznica kalinolistna - DIABOLO - Physocarpus opulifolius
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Pęcherznica - odmiany Physocarpus opulifolius w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki pęcherznicy


Pęcherznica (łac. Physocarpus) to rodzaj obejmujący swoim zasięgiem do 7 gatunków. Naturalnie występuje w Azji Północno-Wschodniej i Ameryce. W Polsce i Europie dużym powodzeniem jako roślina ozdobna cieszy się pęcherznica kalinolistna. Pęcherzerznice to zazwyczaj krzewy o szybkim wzroście osiągające do 3m wysokości. Może zdobić ogrody przez większą część roku. Walory ozdobne zawdzięcza swoim liściom, kwiatom i owocom. Liście pęcherznicy mogą być czerwowo-pupurowe np. odmiany Diabolo, Center Glow, Little Devil, Red Baron, Lady in Red czy złociste jak u odmiany Luteus. Kwitnie od maja do lipca - biało-różowe kwiaty zebrane w kwiatostany ładnie kontrastują z zazwyczaj ciemnymi liśćmi. Ich miejsce jesienią zajmują pęcherzykowate owoce. Physocarpus opulifolius to roślina bardzo chętnie wybierana przez ogrodników ze względu na niewielkie wymagania uprawowe.  Krzew liściaty rośnie szybko i poradzi sobie na większości gleb. Dobrze znosi susze, zanieczyszczenia i jest mrozoodporny. Zastosowanie pęcherznicy jest szerokie - chętnie wybierana jest na niewysokie żywopłoty, stosowana do kompozycji naturalistycznych czy jako wypełnienie na rabacie. Ze względu na swoją wytrzymałość chętnie sadzona w miastach. Wszystkie sadzonki pęcherznicy pochodzące z oferty to świetnie ukorzenione rośliny, zdrowe i gotowe do sadzenia przez większą część roku. Oferujemy sprzedaż wysyłkową roślin oraz serdecznie zapraszamy stacjonarnie do naszego gospodarstwa szkółkarskiego.