Modrzewie szczepione na pniu (Larix grafted on the stump)

Modrzew europejski - KREJČI (Krejca Mutation) - szczepiony na pniu 100-140cm (Larix decidua)

Kod produktu: 737621
120,00

Modrzew europejski KREJČI na pniu to krzew o nieregularnym, pokręconym pokroju. Po 10 latach osiąga około 1m wysokości i średnicy. Pędy rosną chaotycznie i są jasnobrązowe. Igły rozmieszczone nieregularnie , w kępkach, początkowo jasnozielone, z czasem ciemniejsze, jesienią żółto-pomarańczowe. Małe wymagania glebowe, stanowisko słoneczne. Najlepiej prezentuje się posadzony pojedynczo.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3/C5
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia 100-140cm
Wysokość po 10 lat. : korona około 1m
Szerokość po 10 lat. : korona około 1m średnicy
Tempo wzrostu: wolnorosnąca
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 4
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: nieregularny, krzaczasty
Ubarwienie igieł: ciemnozielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Modrzew europejski KREJČI na paliku

nieregularny krzew o pokręconych pędach

 

Modrzew europejski KREJČI na pniu to odmiana czeska wyselekcjonowana jako czarcia miotła korzeniowa w 1984roku. Jest to wolnorosnąca odmiana osiągająca zaledwie około 1m wysokości i średnicy po 10 latach wzrostu. Pędy są jasnobrązowe, poskręcane i chaotyczne. Igły są ciemnozielone, miękkie, do 3cm długości, zebrane w kępki nierównomiernie rozmieszczone na pędach. Jesienią przebarwiają się na żółto i później opadają.

 

Modrzew europejski KREJČI szczapiony na paliku nie ma dużych wymagań glebowych. Urośnie na przeciętnych glebach ogrodowych o umiarkowanej wilgotności i lekko kwaśnym odczynie. Preferuje słoneczne stanowiska. Jest mrozoodporna w polskim klimacie.

 

Modrzew europejski KREJČI na nóżce świetnie sprawdzi się jako soliter. Polecany do ogrodów przydomowych, parków, ogrodów orientalnych, skalnych. Roślina dla kolekcjonerów.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Modrzew europejski - KREJČI (Krejca Mutation) - szczepiony na pniu 100-140cm (Larix decidua)
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz