Jodły koreańskie (Abies koreana)

Jodła koreańska - KOHOUT'S ICEBREAKER - Abies koreana

Kod produktu: 891432
Producent: Szkółka Zacywilki
120,00

Jodła koreańska Kohouts Icebreaker to jedna z efektowniejszych odmian w naszej szkółce. Karłowa, o kulistym pokroju, jej główną cechą wyróżniającą jest powyginana igła z widocznym biało-kredowym spodem. Świetna jako element rabaty, na skalniak czy ozdoba w donicy. Warto zachować dla niej eksponowane miejsce w ogrodzie.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 10-20cm
Wysokość po 10 lat. : 25cm
Szerokość po 10 lat. : 30cm
Tempo wzrostu: Miniatura - bardzo wolno rosnąca
Wymagania glebowe: żyzna, próchnicza, przeciętna, przepuszczalna
Nasłonecznienie : słońce/półcień
Mrozoodporność: 5B - całkowice mrozoodporna
PH Gleby: kwaśny/lekko kwaśny/obojętny
Pokrój rośliny: płaskokulisty
Ubarwienie igieł: zielone z białym spodem

Jodła koreańska Kohout's Icebreaker
- efektowna odmiana z finezyjnie powykręcanymi igłami

Jodła koreańska Icebreaker to stosunkowo młoda odmiana (wyselekcjonowana w w 2007r), która zyskała olbrzymią popularność. Wpływ na to mam jej  charakterystyczny wygląd - płaskokulisty, zwarty pokrój oraz powyginane igły, które ukazują biało-srebrne spody.  Efektownie wygląda posadzona na rabacie, skalniaku czy w donicy. Z racji swojego oryginalnego wybarwienia jest rośliną wyróżniająca się w każdym miejscu. Rośnie powoli - jej przyrost to ok. 3cm. Po 10 latach dorasta do ok. 50-60cm wysokości i szerokości.
Preferowane gleby to wilgotne, żyzne i przepuszczalne. Nie przepada natomiast za podłożem gliniastym i podmokłym. Stanowisko najlepiej słoneczne, lub w lekkim półcieniu. Jodła koreańska wymaga kwaśnych lub lekko kwaśnych gleb o pH pomiędzy 4-6,5. Toleruje również odczyn obojętny. Jest mrozoodporna, ale radzimy unikać miejsc narażonych na silne wiatry ( młode przyrosty w takich warunkach mogę przemarzać). Roślina dobrze znosi przycinanie i formowanie.

Polecamy również jodłę koreańską Icebreaker w wersji szczepionej na paliku - taki iglak na nóżce prezentuje się jeszcze bardziej efektownie.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jodła koreańska - KOHOUT'S ICEBREAKER - Abies koreana
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Jodła koreańska - szczepione odmiany Abies koreana w ofercie szkółki roślin

 

Jodła koreańska to gatunek pochodzący z Półwyspu Koreańskiego - dokładniej z jej górskich części na wysokości powyżej 1000 m n.p.m. Cechą charakterystyczną gatunku jest jego powolny wzrost i zwarty pokrój. Na rynku spotkać możemy wiele odmian ozdobnych jodły koreańskiej. Większość z nich to miniaturowe drzewka o kompaktowych rozmiarach i różnorodnym wybarwieniu zimozielonych igieł. Rozmnażanie odbywa się za pomocą szczepienia. Oferowane przez nas sadzonki są rozmnażane na niskich podkładach, bądź szczepione na wysokim paliku. Każdy egzemplarz pochodzi z uprawy pojemnikowej, są to zdrowe, dobrze ukorzenione rośliny, gotowe do wsadzenia. Często stosowane są jako małe drzewka ozdobne na tarasy i balkony. W ofercie naszej szkółki znajdą Państwo szczepione odmiany jodły koreańskiej takie jak Oberon, Siberlocke, Blauer Eskimo i wiele innych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą, proponujemy sprzedaż wysyłkową roślin prosto z naszej szkółki. Dbamy zarówno o jakość wysyłanego towaru, jak również staramy się zapewnić roślinom jak najbezpieczniejszą podróż, by szybko i w jak najlepszej kondycji dotarły do rąk właściciela.