Jaśminowce (philadelphus)

Promocja

Jaśminowiec - BELLE ETOILE - Philadelphus

Kod produktu: 674765
18,00

Jaśminowiec Belle Etoile to niewysoki krzew osiągający do 2m wysokości i zwartym, wyprostowanym pokroju. Kwitnie na przełomie czerwca/lipca ukazując dość duże, czteropłatkowe białe kwiaty z centralnie ułożonymi żółtymi pręcikami, pachnące. Roślina mało wymagająca i odpowiednia do naszego klimatu. Polecana na rabaty oraz do miejskich parków.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : ok 30-40cm
Wysokość po 10 lat. : 1,5m
Szerokość po 10 lat. : ok 2m
Tempo wzrostu: umiarkowane, typowe dla gatunku
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 6a
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: krzewiasty, wyprostowany
Ubarwienie liści: ciemnozielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna, sucha
Pora kwitnienia : czerwiec, lipiec
Kolor kwiatów: białe

Jaśminowiec Belle Etoile

krzew o wyprostowanym pokroju i ładnych kwiatach

 

Jaśminowiec Belle Etoile to francuska odmiana wyselekcjonowana w pierwszej połowie XX wieku. Jest to kompaktowy, zwarty krzew liściasty o wyprostowanych pędach, dorastający do 2m wysokości. Liście ciemnozielone, ząbkowane. Kwitnie na przełomie czerwca i lipca. Kwiaty jaśminowca Belle Etoile pojedyncze, zbudowane z 4 cieniowanych płatków (białych na zewnątrz, a u nasady purpurowych), złotych pręcików w centrum, osiągające do 5cm średnicy, rosną pojedynczo lub zebrane po 3, wydzielają delikatny zapach.

 

Philadelphus Belle Etoile jest bardzo łatwy w uprawie. Toleruje większość gleb ogrodowych. W okresie kwitnienia wymaga nieco większej wilgotności - w susze może szybciej przekwitać. Stanowisko może być słoneczne lub półcieniste. Dobrze znosi mrozy, okresowe susze oraz miejskie warunki. Dla poprawy kondycji krzewu warto dokonywać cięcia w lipcu po przekwitnięciu.

 

Jaśminowiec Belle Etoile znajdzie zastosowanie zarówno w wiejskich jak i miejskich ogrodach. Polecany do sadzenia w grupach na szpalery czy niskie żywopłoty. Doskonale sprawdzi się w miejskich skwerach i parkach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jaśminowiec - BELLE ETOILE - Philadelphus
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz

Jaśminowiec - odmiany Philadelphus w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki jaśminowca


Jaśminowiec  to rodzaj krzewów liściastych obejmujący nawet 60-70 gatunków. Często bywa mylomy z jaśminowcem doniczkowym (łac. Jasminum - jaśminem) - to zazwyczaj jaśmin pnący pochodzący z zupełnie innej rodziny. Najbardziej popularne i lubiane gatunki w Polsce to jaśminowiec wonny, jaśminowiec Lemoine'a, jaśminowiec omszony, jaśminowiec wielkokwiatowy czy jaśminowiec plamisty. Jaśminowiec odmiany cenione w ogrodach to m.im. jaśminowiec Snowbelle - odmiana o pełnych, licznych i pachnących kwiatach i kompaktowych rozmiarach, jaśminowiec wonny - odmiany Aureus - o żółtych liściach, Variegatus - o zielono białych liściach, Virginial - zwany jaśminowcem panieńskim o szybkim wzroście i łatwej uprawie, jaśminowiec Biały Karzeł - krzew o kompaktowym pokroju. Cięcie jaśminowca wykonujemy po kwitnieniu średnio co 2-3 lata. Uprawa jaśminowca nie jest zbyt trudna - polega na podlewaniu krzewu w suche i gorące dni. Największą odobą są kwiaty jaśminowca - większość pięknie pachnie, wabi owady i bogato pokrywa krzewy. Co zrobić jeśli jaśminowiec nie kwitnie - należy pamiętać żeby nie miał zbyt mokro, cięcie było przeprowadzane w odpowiedniej porze  i żeby nie był zbyt mocno nawożony, czasem pomaga podcięcie korzeni szpadlem.