Dereń jadalny (Cornus mas)

Chwilowy brak

Dereń jadalny - SWIETLJACZOK - Cornus mas

Kod produktu: 1234432
80,00

Dereń jadalny Swietljaczok to ukraińska odmiana wyróżniająca się bardzo dobrą plennością oraz dużymi i smacznymi owocami. Szczególnie polecana na plantacje. Owoce idealne na przetwory i nalewki. 

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : ok. 90cm
Wysokość docelowa: 2,5m
Szerokość docelowa : 3m
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce , półcień
PH Gleby: obojętna, lekko zasadowa
Pokrój rośliny: krzaczasty
Ubarwienie liści: zielone
Pora kwitnienia : marzec
Pora owocowania: początek września
Kolor kwiatów: żółte
Kolor owoców: czerwone

Dereń jadalny Swietljaczok

- wielkoowocowa odmiana polecana na plantacje towarowe

Dereń jadalny Swietljaczok to ukraińska odmiana wyselekcjonowana przez Swietłana Walentynowna Klimenko profesor Ukraińskiej Akademii Nauk. Charakteryzuje się bardzo dużymi owocami, których średnia masa wynosi  ok. 7g (największe osiągają nawet 11g!)  Okres dojrzewania przypada na koniec września, a owoce nie obsypują się na ziemię (pozostają na krzewie nawet zimą). Odmiana bardzo plenna  - z kilkunastoletniego drzewa można zebrać nawet  do 50kg owoców. Owoce smaczne, nadają się na przetwory. Polecane szczególnie na konfitury, nalwki i syropy.

  • pora owocowania - początek września
  • średni plon z kilkunastoletniego drzewa ok. 50kg 
  • średnia waga owocu 7g (maksymalnie nawet 11g!)
  • zawartość cukrów 9,7% 
  • kształt owoców  - gruszkowy, podłużny 
  • kolor owoców czerwony
  • przeznaczenie - owoce szczególnie polecane na przetwory

 

Dereń jadalny Swietljaczok to odmiana o umiarkowanej sile wzrostu. Osiąga zaokrągloną koronę o wymiarach 2,5m wysokości i 3m szerokości. Jest mrozoodporna i mało wymagająca. Potrzebuje ziemi o odczynie lekko zasadowym (pH 7-7,5) oraz stanowiska słonecznego do półcienistego. 

 

 

dereń jadalny odmiany

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Dereń jadalny - SWIETLJACZOK - Cornus mas
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz