Wierzby szczepione na pniu (salix grafted on the stamp)

Towar niedostępny

Wierzba smukłoszyjkowa MT ASO szczepiona na pniu 100-110cm Salix gracilistyla

Kod produktu: 64829839
50,00

Wierzba smukłoszyjkowa Mt Aso (Mount Aso) szczepiona na pniu to płaskokulisty krzew osiągający około 1,5m średnicy. Najciekawiej wygląda w lutym/marcu kiedy pojawiają się na nim różowo-czerwono-srebrzyste bazie. Nie ma dużych wymagań. Lubi podłoża wilgotne i żyzne. Polecana do japońskich ogrodów, nowoczesnych nasadzeń czy nad oczka wodne.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia 100-110cm
Wysokość po 10 lat. : 1,5m
Szerokość po 10 lat. : 1,5m
Tempo wzrostu: umiarkowane, typowe dla gatunku
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa, żyzna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 4
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: jajowaty, płaskokulisty
Ubarwienie liści: zielone z srebrnym spodem
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna, wilgotna
Pora kwitnienia : luty-marzec
Kolor kwiatów: czerwono-różowe bazie 'kotki'

Pliki do pobrania:

mtaso1.jpg

Wierzba smukłoszyjkowa Mount Aso szczepiona na paliku

krzew o czerwonych baziach i kulistym pokroju

 

Wierzba smukłoszyjkowa Mt Aso na nóżce to odmiana znaleziona w górach Aso w Japonii - stąd jej nazwa. Nagrodzona w 2016 roku srebrnym medalem na wystawie "Zieleń to życie". Jest to dekoracyjna roślina, przybierająca formę płaskokulistego krzewu (w wersji szczepionej na pniu może mieć regularniejsze kształty kuli). Dorasta do około 1,5m średnicy. Liście są lancetowate, zielone, na spodzie pokryte srebrzystym kutnerem. Pędy są proste, na nich zakwitają puszyste, czerwono-różowo-srebrzyste bazie - przełom lutego i marca.

 

Wierzba smukłoszyjkowa Mt Aso na paliku nie ma dużych wymagań glebowych. Urośnie na przeciętnych ogrodowych glebach - najlepiej żyznych. Lubi natomiast wilgotniejsze podłoża. Jest tolerancyjna względem kwasowowści podłoża, jak również nasłonecznienia. Mrozoodporna w naszym klimacie.

 

Wierzba smukłoszyjkowa Mt Aso na pniu może być stosowana w ogrodach w japońskim stylu. Można ją wykorzystywać na rabatach czy w podbliżu oczek wodnych. Z powodzeniem odnajdzie się w nasadzeniach naturalistycznych, ogrodach przydomowych czy parkach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Wierzba smukłoszyjkowa MT ASO szczepiona na pniu 100-110cm Salix gracilistyla
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz