Wiązy (ulmus)

Wiąz holenderski - WREDEI - Ulmus hollandica

Kod produktu: 871123
Producent: Szkółka Zacywilki
70,00

Wiąz holenderski Wredei o charakterystycznych żółtych liściach. Świetne drzewko ozdobne do posadzenia jako kontrast kolorystyczny w przydomowych nasadzeniach. Duża donica oraz bardzo dobrze ukorzeniona bryła to cechy charakterystyczne naszej rośliny.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Wysokość docelowa: 800cm
Szerokość docelowa : 400cm
Tempo wzrostu: wolno-rosnąca
Wymagania glebowe: żyzna, próchnicza, przeciętna, przepuszczalna
Nasłonecznienie : słońce/półcień
PH Gleby: lekko kwaśny, obojętne
Pokrój rośliny: wzniesiony
Ubarwienie liści: żółte
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna suha

Wiąz holenderski Wredei

- posiada charakterystyczne, żółtego koloru liście

 

 

Wiąz holenderski Wredei charakteryzuje się jajowatą lub stożkowatą koroną. Może osiągnąć wysokość od 8 do 10 m, a jego średnica może wynosić od 4 do 5 m szerokości.  Najczęściej jednak ma od 3 do 4 m i około od 2 do 3 m szerokości. Wszystkie gałęzie są zazwyczaj skierowane pionowo ku górze.
Ze względu na kolor liści często nazywany jest „żółtym wiązem holenderskim”.
Kwiaty są zebrane w pęczki, pojawiają się wczesną wiosną, jeszcze zanim rozwiną się liście. Niestety, w naszych warunkach kwitnie bardzo rzadko i trzeba się z tym liczyć. Nie ma większych wymagań pod względem jakości gleby i jej ilości składników mineralnych, ale jeśli mamy taką możliwość – najlepiej jest go posadzić na podłożu żyznym.
Dobrze się czuje zarówno w warunkach słonecznych jak częściowo zacienionych. Jednak w bardzo intensywnym słońcu liście mogą ulegać poparzeniu i zasychać, dlatego dobrze jest je podlewać jeśli znajdują się na stanowisku bardzo silnie nasłonecznionym. Przede wszystkim jest to też roślina mrozoodporna i nadaje się do uprawy w pojemnikach, jednak rośliny rosnące w doniczkach lepiej jest zabezpieczyć przed zimą.
Ze względu na rozmiary i dekoracyjność, świetnie nadaje się do ogrodów przydomowych. Dobrze komponuje się z innymi drzewami, z którymi mógłby kontrastować.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Wiąz holenderski - WREDEI - Ulmus hollandica
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Wiąz - odmiany Ulmus minor Ulmus hollandica w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki wiązu


Wiąz (łac. Ulmus) to rodzaj drzew liściastych obejmujący 38 gatunków. Wszystkie z nich naturalnie występują w strefie umiarkowanej półkuli północnej (trzy gatunki występują w Polsce - wiąz górski, pospolity i szypułkowy). Wiązy to głównie drzewa liściaste - rzadziej krzewy. Może dorastać nawet do 40m wysokości. Korona jest zaokrąglona, pędy gęsto pokryte liśćmi, a pień drzewa gruby i prosty. Drewo wiązu od dawna cenione w meblarstwie i tokarstwie. Większość odmian wiązu to rośliny o dużych walorach ozdobnych. Chętnie sadzone w ogrodach przydomowych czy miejskich parkach i alejach. Uprawa wiązu jest stosunkowo prosta - preferuje on gleby średniej wilgotności oraz pełne nasłonecznienie. Wiązy nie lubią suszy dlatego warto je sadzić w pobliżu oczek wodnych i stawów. W naszej ofercie znajdzie między innymi odmiany wiązu holenderskiego i polnego. Ciekawą odmianą jest złocisty Ulmus hollandica  Wredei o kolumnowym pokroju. Oferowany przez nas Ulmus minor JACQUELINE HILLIER to typowa karłowa odmiana o powolnym wzroście. Zastosowanie wiązów jest dosyć szerokie - można je sadzić jako solitery, tworzyć szpalery czy urozmaicać miejskie aleje.