Tawulec (stephanandra)

Tawulec pogięty - CRISPA - Stephanandra incisa

Kod produktu: 762911
18,00

Tawulec pogięty Crispa to niski, szybkorosnący krzew o rozłożystym pokroju. Osiaga do 0,5m wysokości i 1,5m szerokości. Liście zielone, klapowane, zaostrzone na wierzchołku - jesienią pomarańczowe. Ma małe wymagania glebowe. Polecany jako roślina okrywowa i stabilizująca grunt.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c2
Wysokość docelowa: 0,5m
Szerokość docelowa : 1,5m
Tempo wzrostu: szybkorosnąca
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 5b
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: rozłożysty
Ubarwienie liści: zielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna
Pora kwitnienia : czerwiec
Kolor kwiatów: biało-zielone

Tawulec pogięty Crispa

to okrywowa roślina o szybkim wzroście

 

Tawulec pogięty Crispa jest niskim krzewem o rozłożystych, ścielących po ziemi pędach. Rośnie dosyć szybko osiągając 0,5m wysokości i 1,5m szerokości. Liście są klapowane, zaostrzone na końcu, jasnozielone. Jesienią przebarwiają się na żółto i pomarańczowo. Kwitnienie przypada na czerwiec/lipiec. Kwiaty są zielono-białe, zebrane w niewielkich rozmiarów wiechy, wydzielają delikatny zapach.

 

Tawulec pogięty Crispa jest rośliną o niewielkich wymaganiach. Najlepiej rozwija się na glebach przepuszczalnych, żyznych o umiarkowanej wilgotności. Lubi słoneczne i półcieniste stanowiska, ale doskonale pradzi sobie również w cieniu. Jest w pełni mrozoodporny i nie wymaga okrywania na zimę. Lubi cięcie i szybko się regeneruje.

 

Tawulec pogięty Crispa jest doskonałą rośliną okrywową. Może służyć również do stabilizowania stromych gruntów jak zbocza i skarpy. Możliwe zastosowanie w zieleni miejskiej oraz do kompozycji naturalistycznych.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Tawulec pogięty - CRISPA - Stephanandra incisa
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz

Tawulce - różnorodne odmiany Stephanandra incisa w ofercie szkółki roślin, sprzedaż wysyłkowa tawulca, sprzedaż stacjonarna, tawulec pogięty, tawulec wcinany


Tawulec zaliczany jest do rodziny różowatych. Do najbardziej popularnego gatunku ozdobnego należy tawulec pogięty znany również jako tawulec wcinany. Naturalnie występuje w Japonii oraz na Półwyspie Koreańskim. Jedną z najcenniejszych odmian jest wyselekcjonowana w Danii Stephanandra incisa Crispa. Jest to bardzo ciekawa roślina okrywowa - dorasta do zaledwie 50cm wysokości i około 2m szerokości. Najbardziej charakterystyczne są jej wyginające się pędy. Tawulec pogięty cięcie znosi dość dobrze - szybko się po nim regeneruje, ładnie zagęszcza. Uprawa tawulca pogiętego również nie jest skomplikowana. Dobrze rośnie na przeciętnych ogrodowych glebach. W ofercie naszej szkółki oferujemy sadzonki pochodzące z uprawy pojemnikowej z świetnie wykształconym systemem korzeniowym. Sadzonki tawulca można sadzić praktycznie przez cały rok. Tawulec zimą zachwyca swoimi pogiętymi pędami, pokrytymi jasnobrązową korą. Tawulec zastosowanie znjadzie głównie jako roślina okrywowa. Można sadzić go pojedyncza lub w grupach. Przycinany tworzy oryginalne, niskie szpalery.