Tawuła szara (Spirea cinera)

Tawuła szara - GREFSHEIM - Spirea cinera

Kod produktu: 0988988
10,00

Tawuła szara Grefsheim to krzew który wyróżnia się obfitym kwitnięciem na przełomie maja i czerwca. Kwiaty białe smukłe - przewieszają się na pędach. Roślina łatwa w uprawie i mrozoodporna. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2
Wysokość docelowa: 200cm
Szerokość docelowa : 200cm
Tempo wzrostu: szybko rosnący
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: krzaczasty, rozłożysty
Ubarwienie liści: zielone
Porwa kwitnienia : kwiecień-maj
Kolor kwiatów: biały

Tawuła szara Grefsheim 

- obficie kwitnie na przełomie kwietnia i maja 

 

Tawuła szara Grefsheim to krzew ozdobny, który przyciąga szczególną uwagę gdy na przełomie kwietnia i maja obficie obsypuje się kwiatami. Białe, smukłe kwiaty przewieszają się malowniczo na pędach, a wczesna pora kwitnięcia kiedy ogród jest jeszcze ubogi w kolorowe akcenty dodatkowo potęguje malowniczy efekt. 

 

Krzew charakteryzuje się szerokim, rozłożystym pokrojem. Jego wysokość i szerokość to ok. 200cm. Liście zielone lancetowate, natomiast pędy efektownie przewieszone. Kwiaty pojawiają się na pędach zeszłorocznych, jeszcze przed rzwojem liści. 

 

Krzew jest wyjątkowo łatwy w uprawie. Toleruje każdy rodzaj gleby jest odporny na mrozy i suszę. Najobficiej będzie kwitł w pełnym słońcu, lecz można go również sadzić na stanowisku lekko zacienionym. 

 

Z racji dużej wytrzymałości na zanieczyszczone powietrze tawuła szara Grefsheim jest wykorzystywana w zieleni miejskiej. Posadzona pojedynczo stanowi ciekawy akcent w przydomowym ogrodzie. Efektownie prezentuje się w długich szpalerach, można ją wykorzystać na nieformowane żywopłoty

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Tawuła szara - GREFSHEIM - Spirea cinera
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Tawuła szara - odmiany Spiraea cinera w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki tawuły szarej


Tawuła szara (łac. Spiraea cinerea) to gatunek norweskiego pochodzenia. Charakteryzuje się niezmiernie obfitym kwitnieniem z długimi, przewieszającymi się białymi kwiatostanami. Krzewy tawuły szarej dorastają do około 1,5-2m wysokości. Pędy spirea cinera są długie, przewieszające, pokryte drobnymi listkami. Najurodziwiej wyglądają podczas kwitnienia w kwietniu obsypując się białymi i długimi kwiatostanami. Jedną z najchętniej wybieranych odmian ozdobnych tawuły szarej jest norweska odmiana Grefsheim. Charakteryzuje się ona pięknym pokrojem, kwitnieniem i ciekawymi szaro-zielonymi liśćmi. Uprawa tawuły szarej nie jest skomplikowana. Rośliny lubią zdrenowane podłoże, doskonale znoszą cięcie i formowanie (najlepiej wykonywać je tuż po kwitnieniu). Sadzenie tawuły szarej najlepiej dokonywać kiedy nie występują już przymrozki od kwietnia do listopada. Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste, gleba umiarkowanie wilgotna i lekka. Tawuła szara zastosowanie znajduje głównie w miejskich parkach i ogrodach. Pięknie prezentuje się posadzona w grupach jako szpaler. W ogrodach przydomowych może służyć do kompozycji na rabatach czy jako samotnik na trawniku.