Świerki szczepione na pniu (Picea grafted on the stump)

Świerk kaukaski - Profesor Langner - Picea orientalis - szczepiony na pniu 80cm

Kod produktu: 9855466
Producent: Szkółka Zacywilki
120,00

Świerk kaukaski Prof. Langner szczepiony na pniu to miniaturowych rozmiarów kulka o zielonym wybarwieniu igieł. Oferowany w formie piennej, która doskonale sprawdza się na rabatach, donicach czy skalniakach. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3/C5
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia 60-80cm
Wysokość docelowa: 80-100cm
Szerokość docelowa : 60cm
Tempo wzrostu: wolno-rosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby, przepuszczalna
Nasłonecznienie : słońce/półcień
Mrozoodporność: preferuje stanowiska osłonięte
PH Gleby: lekko kwaśna, obojętna
Pokrój rośliny: kulisty, zaokrąglony stożkowy
Ubarwienie igieł: zielone cały rok

Świerk kaukaski Prof.Langner

- miniaturowa, żywozielona kula szepiona na paliku

Świerk kaukaski Prof. Langner to karłowa odmiana, rosnąca w formie spłaszczonej kuli. Z czasem przybiera formę, zaokrąglonego, szerokiego stożka. Rośnie bardzo powoli- roczny przyrost 2-3 cm. W wieku 10 lat osiąga 0,25 m wysokości i ok. 0,35 m szerokości, docelowo 60cm szerokości i 100cm wysokości. Ma zwarty pokrój, natomiast pędy są krótkie i sztywne. Młode przyrosty jasnozielone, późno rozwijające się na wiosnę. Igły bardzo krótkie, długości do 0,5 cm, grube, niekolące - zaokrąglone na końcach. Wyróżniają się tym że są żywozielone i błyszczące. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, ale źle znosi gleby wapienne. Najlepiej rośnie na glebach kwaśnych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, osłoniętych od zimowych wiatrów. Świetnie nadaje się do małych  ogródków i na skalniaki. Może posłużyć jako zielona ozdoba posadzona w donicy.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk kaukaski - Profesor Langner - Picea orientalis - szczepiony na pniu 80cm
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz