Świerk serbski (Picea omorika)

Świerk serbski - PEVE TIJN - Picea Omorika

Kod produktu: 0776899
80,00

Świerk serbski Peve Tijn to karłowy iglak który zachwyca wyjątkową kolorystyką. Znajdziemy tutaj mieszankę złotego, niebieskiego oraz zielonego. Idealny do sadzenia w donicach, na skalniakach, lub przydomowych rabatach. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : 20-30cm
Wysokość po 10 lat. : 70cm
Szerokość po 10 lat. : 60cm
Tempo wzrostu: roślina wolnorosnąca (karłowa)
Wymagania glebowe: żyzne, przepuszczalne
Nasłonecznienie : stanowisko półcieniste
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: kulisty / szerokostożkowy
Ubarwienie igieł: zielone / niebieskie / złote

Świerk serbski Peve Tijn

- kulista odmiana o wielobarwnej kolorystyce igieł

 
 
 
Peve Tijn to wolnorosnąca odmiana świerku serbskiego należąca do roślin iglastych  z rodziny karłowatych. Charakteryzuje się bogatą kolorystyką i powolnym tempem wzrostu. Świerk Peve Tijn osiąga wysokość 60cm i szerokość 70cm. Jest to bardzo ceniona przez naszych klientów roślina ze względu na jej bogate wybarwienie igieł. Są ułożone w taki sposób, że nasza roślina będzie się wyrózniać mieszanką złota, srebra i zieleni
 

Peve Tijn jako krzew kulisty lub szerokostożkowy

 
Świerk serbski Peve Tijn w zależności od decyzji właścicieli może układać się w kształt kulisty lub bardziej stożkowy. 
  • Krzew Peve Tjin jako roślina kulista - jest to początkowa forma naszej rośliny. Aby utrzymać ją przez cały okres jej hodowli należy w późniejszym okresie zapobiegać wyrastaniu wypiętrzających się pędów i w odpowiednim momencie je przycinać. Idealnie sprawdzają się zaszczepione wyżej na pniu, kiedy to stają się jeszcze bardziej efektowne.
  • Świerk serbski Peve Tjin jako krzew szerokostożkowy - u starszych roślin ich pokrój zaczyna się zdecydowanie wypiętrzać w górę. Aby utrzymać taki efekt należy dać roślinie swobodnie rosnąć, nie przycinając przy wypiętrzających się pędów
 
Picea omorika Peve Tjin jest rośliną tolerancyjną, która preferuje umiarkowanie wilgotne podłoże. Doskonale rośnie w miejscach zacienionych, które nie mają bezpośredniego dostępu do promieni słonecznych. Jest to bardzo często wybierana roślina do ogrodów przydomowych, skalnych i wrzosowisk.

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk serbski - PEVE TIJN - Picea Omorika
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Świerk serbski - szczepione odmiany Picea omorika w ofercie szkółki roślinŚwierk serbski - Picea Omorika to gatunek, który w naturze występuje na półwyspie Bałkańskim ( głownie na terenie Serbii oraz Bośni i Hercegowiny). Wąskie środowisko naturalne sprawia że jest gatunkiem endemicznym.
Dziko rosnący dorasta do nawet 40m ( choć średnio jest to 25-3m).Jego cechą charakterystyczną są krótkie, zielone igły z białymi paskami od spodu. Szyszki o długości 4-7cm, mają wyrazisty purpurowo-brązowy kolor.

W Polsce świerk serbski jest popularnym gatunkiem ozdobnym. Jest bardzo użytecznym drzewem w przypadku nasadzeń żywopłotowych, gdyż nawet stare egzemplarze nie tracą dolnych gałęzi, a jego roczny przyrost jest stosunkowo duży. Posadzony pojedynczo może być wykorzystany jako soliter.

Zdecydowanie większe walory ozdobne posiadają poszczególne odmiany świerka serbskiego. Dzięki kompaktowym wymiarom oraz regularnemu pokrojowi doskonale sprawdzają się w małych ogrodach przydomowych. Ozdobne odmiany świerka serbskiego pozyskujemy z sadzonek, lub przez szczepienie.

Polecamy świerki serbskie z naszego gospodarstwa szkółkarskiego. Wszystkie rośliny przez nas sprzedawane są zdrowe zadbane oraz gotowe do sadzenia przez cały sezon. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną oraz wysyłkową.