Świerk pospolity (Picea abies)

Świerk pospolity - INVERSA - Picea abies

Kod produktu: 12122
80,00

Świerk pospolity Inversa czyli "odwrócony" to niezwykle efektownie wyglądające drzewo. Zimozielone pędy zwisają w dół, szczelnie zakrywając pień i tworząc swoistą rzeźbę. W ofercie świerk Inversa szczepiony u podstawy ,a także na pniu.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c3/c5
Wysokość sadzonki : ok. 60cm
Wysokość docelowa: 250cm
Szerokość docelowa : 150cm
Tempo wzrostu: o umiarkowanym wzroście
Wymagania glebowe: przepuszczlana, żyzna, piaszczysta
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: kwaśna, lekko kwaśna
Pokrój rośliny: płaczący
Ubarwienie igieł: zielone cały rok

Świerk pospolity "Inversa"
- drzewo o oryginalnym "odwróconym" pokrojuŚwierk „Inversa“  nazywany często „odwróconym” jest płożącą odmianą świerka pospolitego. Została ona znaleziona 1862 roku przez R. Smitha w Worcester. Do sprzedaży wprowadzona już 1864 r.
 Spośród wielu odmian świerków wyróżnia się płaczącym pokrojem. Gęste i liczne pędy rosną bowiem w dół. Roślina charakteryzuje się brakiem przewodnika. Niekiedy może się wypiętrzać. Wpływ na wysokość poszczególnych roślin ma miejsce szczepienia i sposób prowadzenia na paliku. Jeśli świerk „Inversa” szczepiony jest na pniu osiąga 2,5 m wysokości. Ciężko tutaj jednoznacznie określić szerokość bowiem pędy formy piennej nie przestają rosnąć i pięknie płożą się po podłożu tworząc zjawiskowy dywan. Niezbędna jest w tym przypadku podpora, dzięki której przybiera opisywaną formę. Świerk cechuje się umiarkowanie szybkim tempem wzrostu ok. 20 cm na rok.
 Najlepsze stanowiska dla tej rośliny to miejsca w pełnym słońcu, osłonięte przed silnymi wiatrami. Roślina toleruje małe zacienienia, urośnie także w półcieniu. Jest odporna na mrozy. Idealnie byłoby dla niej gdyby w pobliżu znajdował się zbiornik z wodą. „Inversa” lubi wilgotne powietrze. Troszcząc się o iglaka pamiętajmy więc o tym, że będzie on wam wdzięczny za cykliczne zraszanie i podlewanie.
Najlepszym podłożem są gleby gliniasto-piaszczyste o umiarkowanej wilgotności, zasobne w próchnicę i lekko kwaśne. Jak w przypadku większości iglaków przed sadzeniem dobrze jest zamoczyć doniczkę w wiadrze z wodą na ok. 30 minut. Bryła korzeniowa nasiąknie i roślina lepiej zaadaptuje się w nowym miejscu.
Świerk pospolity „Inversa” nie lubi z kolei gleb suchych i typowo piaszczystych. Źle znosi także suche powietrze i zanieczyszczenia.
Roślina jest doskonałą propozycją dla osób, które szukają niebanalnych propozycji do swojego ogrodu. Posadzona w miejscach dobrze wyeksponowanych i w sąsiedztwie niższych roślin będzie przykuwała uwagę. Polecana na wrzosowiska czy jako element uzupełniający nad oczkiem wodnym. Niezwykle dekoracyjnym elementem tej rośliny są duże i grube igły. Są one błyszczące, intensywnie zielone i niestety – kłujące.

 

 

śweirk inversa

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk pospolity - INVERSA - Picea abies
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Świerk pospolity - szczepione odmiany Picea abies w ofercie szkółki roślinŚwierk pospolity (Picea Abes)  to gatunek bardzo powszechnie występujący w polskich lasach. Jest to jedyny gatunek świerka, który występuje u nas naturalnie. Porasta on lasy na północy oraz południu kraju. W Europie występują natomiast na terenie Skandynawii, pasie górskim Karpat, Sudetów, Alp , oraz na terenie północne - wschodniej Europy dochodząc swym zasięgiem do Uralu.

W naturalnych stanowiskach świerki pospolite osiągają ok. 40-50m wysokości. Korony strzeliste, stożkowe. Igły krótkie (1-3cm), zielone, równomiernie ułożone na gałązkach.

Świerk pospolity chętnie wykorzystywany jest jako drzewo ozdobne. Spotkać go można szczególnie w parkach i dużych ogrodach. Powszechnie sadzony na plantacjach, z przeznaczeniem na bożonarodzeniowe drzewka.

W wyniku prac szkółkarskich i selekcji powstało wiele szlachetnych odmian świerk pospolitego, które różnią się pokrojem, kolorem wiosennych przyrostów, efektownymi szyszkami lub przebarwieniami na igłach. Do najpopularniejszych należą między innymi Inversa, Push, Formanek, Cupressina, Nidiformis, Rydal czy Barryi. Wszystkie te odmiany można spotkać w ofercie naszego gospodarstwa szkółkarskiego. Rozmnażamy je poprzez szczepienie, lub przez sadzonki. Do sprzedaży oferujemy materiał w dużych donicach, z rozwiniętym system korzeniowym, który można sadzić przez cały sezon. Prowadzimy sprzedaż stacjonarna i wysyłkową, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.