Świerk pospolity (Picea abies)

Świerk pospolity - NIDIFORMIS - Picea abies

Kod produktu: 116
Producent: Szkółka Zacywilki
25,00

Świerk Nidiformis zwany również gniazdkowym ze względu na swój płaskokulisty pokrój. Wolno rosnący, sprawdzi się na rabatach, skalniakach, wrzosowiskach czy  jako roślina okrywowa. W sprzedaży świetnie ukorzeniona roslina, którą można sadzić przez cały sezon.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2-C3 ( 2-3 litry )
Wysokość sadzonki : ok. 20cm
Wysokość docelowa: 50cm
Szerokość docelowa : 100-150cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: żyzna, przeciętna
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: kwaśna, lekko kwaśna
Pokrój rośliny: rozłożysty
Ubarwienie igieł: zielone

Świerk pospolity Nidiformis

- kompaktowy krzew o  gniazdkowym pokroju

Świerk „Nidiformis” ze względu na charakterystyczny kształt, bywa nazywany świerkiem gniazdowym. Jest to roślina karłowata o płasko-kulistym pokroju. Świerk pochodzi z Niemiec. Do sprzedaży został wprowadzony w 1907 roku. Roślina charakteryzuje się licznymi gałęziami, które rosną lekko ukośnie do góry. Leżą one gęsto jedne na drugich, wyraźnie skracając ku szczytowi rośliny. Ich ilość pozwala szczelnie zakryć wnętrze rośliny, tworząc tym samym zwartą poduchę zieleni.
Świerk szczególnie ładnie wygląda wiosną, kiedy wypuszcza długie (cm) przyrosty o soczystym zielonym kolorze. Iglak może osiągnąć do 1m wysokości i 2m szerokości. Jednak by osiągnąć takie wymiary musi upłynąć wiele lat, ponieważ po 10 latach okazy mają 40 cm wysokości i 100 cm szerokości.
Przy wyborze miejsca dla tej rośliny należy więc pamiętać, że jest ona szersza niż wyższa. Najlepsze stanowiska dla tego iglaka to miejsca zaciszne w pełnym słońcu. Niewielkie zacienienie także nie będzie stanowiło problemu dla prawidłowego rozwoju rośliny. Dobrze wpłynie tutaj wilgotne powietrze – idealnie gdyby niedaleko znajdował się zbiornik wodny. Jednak gdy taka sytuacja jest niemożliwa, musimy pamiętać o częstym podlewaniu i zraszaniu.
Najlepsze podłoże dla „Nidiformis” to gleby żyzne o lekko kwaśnym lub kwaśnym pH. Tworząc kompozycje z tą rośliną należy pamiętać, że ma ona tendencje do zakwaszania podłoża wokół siebie. Jest to więc idealne rozwiązanie by stworzyć naturalne i odpowiednie środowisko dla wrzosów.
„Nidiformis” jest świerkiem mrozoodpornym. Można go stosować jako roślinę okrywową lub po prostu jako uzupełnienie ogrodu – przy zachowaniu odpowiedniej szerokości by w przyszłości mogła bez przeszkód rozbudować półkulistą bryłę.

 

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk pospolity - NIDIFORMIS - Picea abies
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Świerk pospolity - szczepione odmiany Picea abies w ofercie szkółki roślinŚwierk pospolity (Picea Abes)  to gatunek bardzo powszechnie występujący w polskich lasach. Jest to jedyny gatunek świerka, który występuje u nas naturalnie. Porasta on lasy na północy oraz południu kraju. W Europie występują natomiast na terenie Skandynawii, pasie górskim Karpat, Sudetów, Alp , oraz na terenie północne - wschodniej Europy dochodząc swym zasięgiem do Uralu.

W naturalnych stanowiskach świerki pospolite osiągają ok. 40-50m wysokości. Korony strzeliste, stożkowe. Igły krótkie (1-3cm), zielone, równomiernie ułożone na gałązkach.

Świerk pospolity chętnie wykorzystywany jest jako drzewo ozdobne. Spotkać go można szczególnie w parkach i dużych ogrodach. Powszechnie sadzony na plantacjach, z przeznaczeniem na bożonarodzeniowe drzewka.

W wyniku prac szkółkarskich i selekcji powstało wiele szlachetnych odmian świerk pospolitego, które różnią się pokrojem, kolorem wiosennych przyrostów, efektownymi szyszkami lub przebarwieniami na igłach. Do najpopularniejszych należą między innymi Inversa, Push, Formanek, Cupressina, Nidiformis, Rydal czy Barryi. Wszystkie te odmiany można spotkać w ofercie naszego gospodarstwa szkółkarskiego. Rozmnażamy je poprzez szczepienie, lub przez sadzonki. Do sprzedaży oferujemy materiał w dużych donicach, z rozwiniętym system korzeniowym, który można sadzić przez cały sezon. Prowadzimy sprzedaż stacjonarna i wysyłkową, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.