Świerk meksykański (Picea mexicana)

Świerk meksykański - PERVANA - Picea mexicana

Kod produktu: 7554332
90,00

Świerk meksykański Pervana to odmiana o przewieszającym, piramidalnym pokroju. Igły srebrzesto-niebieskie, gęsto umieszczone na gałązkach. Roczne przyrosty 10-15cm. Nie ma dużych wymagań. Lubi słoneczne stanowiska, umiarkowanie wilgotne. Polecany na soliter.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: c4/c5
Wysokość sadzonki : ok 30-40cm
Tempo wzrostu: umiarkowane, typowe dla gatunku
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: przewieszający, piramidalny
Ubarwienie igieł: szare, srebrzyste, niebieskawe
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna
Pora owocowania: wiosna
Kolor owoców: fioletowe szyszki

Świerk meksykański Pervana

odmiana o płaczącym pokroju i fioletowych szyszkach

 

Świerk meksykański Pervana to odmiana o umiarkowanym wzroście - rocznie 15-25cm, przewodnik nawet około 0,5m. Pokrój piramidalny, boczne przyrosty nieco przewieszające. Igły szaro-niebieskie, gęsto ułożone na pędach. Wiosną na końcach pędów pojawiają się ozdobne, fioletowe szyszki.

 

Świerk meksykański Pervana jest dość tolerancyjną rośliną w stosunku do gleby. Dobrze rozwija się na przeciętnych ogrodowych glebach o umiarkowanej wilgotności, nie lubi przesuszania korzeni. Jest odporny na mróz, zanieczyszczenia powietrza i okresowe susze atmosferyczne.

 

Świerk meksykański Pervana polecany jest szczególnie do dużych ogrodów i parków jako osobnik soliterowy.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk meksykański - PERVANA - Picea mexicana
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz