Świerk kłujący (Picea pungens)

Świerk kłujący - GLAUCA GLOBOSA - Picea pungens

Kod produktu: 17770
Producent: Szkółka Zacywilki
70,00

Świerk kłujący Glauca Globosa to wolno rosnąca odmiana o kulistym pokroju. Cechuje się także pięknie wybarwioną na srebro-niebieski kolor. W sprzedaży rośliny szczepione u podstawy, a także szczepione na pniach o różnych wysokościach.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Wysokość po 10 lat. : 100cm
Wysokość docelowa: 300cm
Szerokość docelowa : 200cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: próchnicza, żyzna, przepuszczalna
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: szerokostożkowy
Ubarwienie igieł: srebrzystoniebieskie

Świerk kłujący Glauca Globosa

- kulista odmiana o srebrno-niebieskich igłach

 

 

Odmiana „Glauca Globosa“ jest kulistą, raczej małą odmianą świerka kłującego. Jest całkowicie mrozoodporna. Jej piękne, srebrzysto-niebieskie igły o zwartym pokroju tworzą gęsty, szeroki parasol. Swoją niezwykłą barwą dodaje uroku każdej kompozycji roślinnej.
 Ze względu na fakt, iż jest karłowatą odmianą świerku „Glauca“, zmieści się nawet w małym ogródku. Świetnie poradzi sobie również w środowisku miejskim z racji jej ogromnej wytrzymałości na zanieczyszczenie powietrza.
Drzewko w ciągu 10 lat dorasta do wysokości ok. 100 cm. Świerk ten, pięknie i szybko rośnie posadzony na słonecznym stanowisku. Wtedy jego sztywne i gęste igły potrafią dorosnąć do nawet 1,5 cm, szczelnie zasłaniając wnętrze drzewka, przez co trudno wyróżnić „piętra“ iglaka. Dobrze nasłonecznione stanowisko sprawia również, że drzewo nie traci dolnych gałęzi, które osłaniają pień od samej podstawy, przez co utrzymuje ono regularny kształt.
Świerk ten uwielbia i najlepiej się rozwija na glebach żyznych, próchniczych o wysokiej wilgotności, cechy te dotyczą szczególnie młodych nasadzeń. Dobrze radzi sobie również na bardziej piaszczystym i suchszym gruncie.
W pierwszych 2-3 latach, w trakcie rozwoju stabilnego systemu korzeniowego, warto również zadbać o nawodnienie rośliny. Idealne pH gleby dla świerku to lekko kwaśne, jednak również gleba zasadowa daje dobre warunki do wzrostu.
Świerk „Glauca Globosa“ przez niezwykłe ubarwienie swoich igieł oraz niedużą wielkość, uważany jest za doskonałe dopełnienie kompozycji z wrzosami lub różanecznikami. Idealnie współgrać będzie również z innymi karłowatymi odmianami iglaków.

 

Transport roślin - przy zamówieniach powyżej 1000zł - GRATIS w promieniu max 100km

Szkółka Zacywilki oferuje transport zakupionego materiału roślinnego, który w przypadku zamówień powyżej 1000zł jest darmowy. Warunkiem koniecznym jest w tym wypadku odległość do punktu docelowego nie przekraczająca 100km. W innych przypadkach koszt dowozu roślin jest wyceniany indywidualnie i zależy głownie od długości trasy.

W przypadku zamówień na odległość zapewniamy profesjonalną opiekę sprzedażową. Zapytania prosimy kierować na adres e-mail - kontakt@szmaragdoweogrody.pl, lub nr tel 665 778 244. Podsyłamy dodatkowe zdjęcia, oraz udzielamy wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące naszego materiału roślinnego.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk kłujący - GLAUCA GLOBOSA - Picea pungens
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Świerk kłujący - szczepione odmiany Picea pungens w ofercie szkółki roślin

 

 

Świerk kłujący to niezwykle popularne drzewo, również w Polsce gdzie funkcjonuje jako synonim " srebrnej choinki". Jego naturalnym środowiskiem naturalnym jest Ameryka Północna , gdzie porasta zbocza Gór Skalistych. Dorasta do 30m wysokości, cechuje się regularnym, stożkowym pokrojem. Gałęzie sztywne, porastają pień do samej ziemi. Igły gatunku są srebrno-zielone, sztywne i kłujące.

W Polsce świerk kłujący to popularna roślina ozdobna. Spotykany w parkach, ogrodach botanicznych oraz ogrodach przydomowych. Sprawdza się w nasadzeniach żywopłotowych oraz jako soliter. Świerk kłujący jest tolerancyjny oraz mało wymagający. Preferuje stanowiska słoneczne. Jest mrozoodporny oraz odporny na warunki miejskie.

W wyniku selekcji powstało wiele odmian świerka kłującego. Charakteryzują się zróżnicowanym pokrojem, siłą wzrostu zabarwieniem igieł oraz kolorem młodych przyrostów. W naszym gospodarstwie szkółkarskim rozmnażamy te najcenniejsze metoda szczepienia. Do sprzedaży oferujemy zdrowe, i duże sadzonki z rozwiniętym systemem korzeniowym. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną i wysyłkową.