Świerk kłujący (Picea pungens)

Świerk kłujący- BIAŁOBOK - Picea pungens

Kod produktu: 13245
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00

Świerk kłujący Białobok to polska odmiana, która posiada charakterystyczne - kremowe przyrosty. Prawdziwy rarytas, który będzie ozdobą każdego ogrodu. Roślina szczepiona, ukorzeniona, o wysokości 50-60cm. Sprzedawana w donicy C3.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : ok.40cm
Wysokość po 10 lat. : 200cm
Wysokość docelowa: 500cm
Szerokość docelowa : 300cm
Tempo wzrostu: wolno rosnący
Wymagania glebowe: przepuszczlana, żyzna, piaszczysta
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: stożkowaty
Ubarwienie igieł: złocistożółte , srebrne , srebrzyste

Świerk Białobok

- charakterystyczna odmiana z kremowymi przyrostami


Świerk „Białobok” jest polską odmianą świerka kłującego. Pierwsza publikacja nazwy tej rośliny miała miejsce w Wiadomościach Botanicznych, autorami byli A. Boratyński, J. Dolatowski i J. Oleksyn. Nazwę zawdzięcza swojemu odkrywcy Janowi Białobokowi (kierownik PINGW w Puławach), który to odnalazł świerk jeszcze przed rokiem 1939.
 Roślinę wyróżniają charakterystycznie zabarwione młode przyrosty, dzięki którym cieszy się dużą popularnością. Iglak nie jest duży i dosyć wolno rośnie. Po 10 latach może osiągnać 2m. Finalnie dorasta do 5m wysokości i 3m średnicy. Jednak dzieje się to bardzo powoli, bowiem świerk rzadko przekracza 2,5m.
Początkowo roślina nie wygląda symetrycznie, ale z czasem formuje się w kształtny i ładny stożek. „Białobok” posiada krótkie, sztywne pędy, ułożone poziomo. Niebanalnego charakteru nadają roślinie igły. Są one grube, o długości 3cm, bardzo kłujące, ułożone w sposób promienisty na pędach. Poza tym młode przyrosty mają intensywny kremowo-żółty kolor, który malowniczo kontrastuje z ciemniejszą barwą starszych pędów. Takie zjawisko możemy obserwować przez kilka tygodni. Później, z upływem wiosennych dni końcówki pędów bledną i przybierają barwę niebieskawą. Latem w zasadzie nie odróżniają się już od całej rośliny.
Przy wyborze miejsca dla tej odmiany musimy pamiętać, że jest to drzewo wybitnie światłolubne. Świerk „Białobok” jest odporny na mrozy. Dobrze rośnie w zasadzie na wszystkich uprawnych glebach ogrodowych. Atutem będą gleby żyzne, wilgotne, przepuszczalne o odczynie podłoża kwaśnym lub lekko kwaśnym.
Atrakcyjny wygląd rośliny sprawia, że wygląda ona zjawiskowo jako soliter lub z innymi roślinami.
Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk kłujący- BIAŁOBOK - Picea pungens
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Świerk kłujący - szczepione odmiany Picea pungens w ofercie szkółki roślin

 

 

Świerk kłujący to niezwykle popularne drzewo, również w Polsce gdzie funkcjonuje jako synonim " srebrnej choinki". Jego naturalnym środowiskiem naturalnym jest Ameryka Północna , gdzie porasta zbocza Gór Skalistych. Dorasta do 30m wysokości, cechuje się regularnym, stożkowym pokrojem. Gałęzie sztywne, porastają pień do samej ziemi. Igły gatunku są srebrno-zielone, sztywne i kłujące.

W Polsce świerk kłujący to popularna roślina ozdobna. Spotykany w parkach, ogrodach botanicznych oraz ogrodach przydomowych. Sprawdza się w nasadzeniach żywopłotowych oraz jako soliter. Świerk kłujący jest tolerancyjny oraz mało wymagający. Preferuje stanowiska słoneczne. Jest mrozoodporny oraz odporny na warunki miejskie.

W wyniku selekcji powstało wiele odmian świerka kłującego. Charakteryzują się zróżnicowanym pokrojem, siłą wzrostu zabarwieniem igieł oraz kolorem młodych przyrostów. W naszym gospodarstwie szkółkarskim rozmnażamy te najcenniejsze metoda szczepienia. Do sprzedaży oferujemy zdrowe, i duże sadzonki z rozwiniętym systemem korzeniowym. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną i wysyłkową.