Świerk kłujący (Picea pungens)

Chwilowy brak

Świerk kłujący - GLAUCA COMPACTA - Picea pungens

Kod produktu: 897867
80,00

Świerk kłujący Glauca Compacta to karłowa odmiana dorastająca po 10 latach do 2m wysokości i ponad 1m szerokości. Tworzy gęste, szerokie stożki, z czasem bardzie się wypiętrza. Igły niebieskie przez cały rok. Lubi średnio żyzne i przepuszczalne gleby o lekko kwaśnym odczynie. Mrozoodporna. Polecany do ogrodów skalnych, przydomowych.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : ok 20-60cm
Wysokość po 10 lat. : 1,5m
Szerokość po 10 lat. : 1m
Wysokość docelowa: do 6m
Tempo wzrostu: wolnorosnąca
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa, próchnicza
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 4
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: szerokostożkowy
Ubarwienie igieł: szare, srebrzyste, niebieskawe
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Świerk kłujący Glauca Compacta

to szerokostożkowa odmiana o niebieskich igłach

 

Świerk kłujący Glauca Compacta to wolnorosnąca odmiana znana od II poł. XXw. Po 10 latach osiąga około 1,5m wysokości i 1m szereokości. Początkowo rośnie płaskokuliście, by z czasem przybierać gęste formy szerokostożkowe. Po wielu latach dorasta nawet do 6m wysokości tworząc piękne gęste stożki. Pędy są krótkie i sztywne. Igły grube, do 3cm o intensywnej niebieskiej barwie utzrymującej się cały rok.

 

Świerk kłujący Glauca Compacta najlepiej rozwija się na przepuszczalnych glebach o lekko kwaśnym odczynie i umiarkowanej wilgotności podłoża. Igły najlepiej wybarwiają się na stanowiskach słonecznych. Odmiana jest mrozoodporna i odporna na szkodniki.

 

Świerk kłujący Glauca Compacta znajdzie zastosowanie w ogrodach przydomowych, skalnych i wrzosowiskowych. Świetnie sprawdzi się na rabatach sadzona w towarzystwie roślin o zielonym zabarwieniu.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk kłujący - GLAUCA COMPACTA - Picea pungens
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz

Świerk kłujący - szczepione odmiany Picea pungens w ofercie szkółki roślin

 

 

Świerk kłujący to niezwykle popularne drzewo, również w Polsce gdzie funkcjonuje jako synonim " srebrnej choinki". Jego naturalnym środowiskiem naturalnym jest Ameryka Północna , gdzie porasta zbocza Gór Skalistych. Dorasta do 30m wysokości, cechuje się regularnym, stożkowym pokrojem. Gałęzie sztywne, porastają pień do samej ziemi. Igły gatunku są srebrno-zielone, sztywne i kłujące.

W Polsce świerk kłujący to popularna roślina ozdobna. Spotykany w parkach, ogrodach botanicznych oraz ogrodach przydomowych. Sprawdza się w nasadzeniach żywopłotowych oraz jako soliter. Świerk kłujący jest tolerancyjny oraz mało wymagający. Preferuje stanowiska słoneczne. Jest mrozoodporny oraz odporny na warunki miejskie.

W wyniku selekcji powstało wiele odmian świerka kłującego. Charakteryzują się zróżnicowanym pokrojem, siłą wzrostu zabarwieniem igieł oraz kolorem młodych przyrostów. W naszym gospodarstwie szkółkarskim rozmnażamy te najcenniejsze metoda szczepienia. Do sprzedaży oferujemy zdrowe, i duże sadzonki z rozwiniętym systemem korzeniowym. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną i wysyłkową.