Świerk engelmanna (Picea engelmannii)

Świerk engelmanna - SNAKE - Picea engelmannii

Kod produktu: 0945664
90,00

Świerk engelmanna Snake to oryginalna odmiana o długich, węzowych niebieskich pędach i nieregularnym pokroju. Świetnie sprawdzi się jako soliter w parkach i dużych ogrodach.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3/C5
Wysokość sadzonki : ok. 50cm
Wysokość po 10 lat. : 3-4m
Szerokość po 10 lat. : 2-3
Wysokość docelowa: 5-10m
Tempo wzrostu: szybko rosnąca
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: odczyn lekko kwaśny
Pokrój rośliny: rozłożysty, nieregularny, zwisły
Ubarwienie igieł: szare, niebieskawe, srebrzyste
Wymagania wodne: gleba umiarkowanie wilgotna

Świerk engelmanna Snake

to efektowna forma świerka o długich, wężowych pędach niebieskiej barwy

Odmiana ta została odkryta w Niemczech i wprowadzona do handlu w 1985 roku. Jego pokrój jest nieregularny, rozłożysty delikatnie przewisający. Dzięki swoim długim, wijącym jak wąż pędom jest bardzo efektowną odmianą. Wiosną przyrosty mają jaśniejszą, niebieską barwęŚwierk engelmanna Snake jest drzewem dość szybko rosnącym. Po 10 latach może osiągnąć ok.3-4m wysokości i ok.2-3 m szerokości, dorastając do 5-10m. Pędy są liczne, dość długie i słabo rozgałęzione, intensywnie rozrastają się na boki. Igły są gęsto osadzone, kłujące i długie. Młode niebieskie igliwie jest pokryte woskowym nalotem, wyraźnie jaśniejsze od starszych niebieskozielonych igieł. Korona jest luźna, z wiekiem nieco się zagęszcza. 

 

 Świerk engelmanna Snake lubi stanowiska słoneczne półciniste. Toleruje przeciętne gleby ogrodowe, o lekko kwaśnym odczynie i umiarkowanym uwilgotnieniu. Jest to roślina wyjątkowo mrozoodporna jak na polskie warunki. 

 

Polecana jest do eksponowania tej odmiany  jako soliter (ciekawy i ozdobny pokrój). Świerk engelmanna Snake świetnie sprawdzi się również w ogrodach przydomowych, parkach czy parkach orintalnych.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk engelmanna - SNAKE - Picea engelmannii
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Świerk Engelmanna - szczepione odmiany Picea Engelmannii w ofercie szkółki roślin

 

Świerk Engelmanna to drzewo iglaste , które porasta góry w zachodniej części Ameryki Północnej. Mylone często z świerkiem kłującym. W naturze przybiera formę stożkową i dorasta d 20-30m wysokości. Igły cienkie, o kolorze sinozielonym.

W Polsce świerk engelmanna jest mało popularny. Spotkać można go właściwie jedynie w ogrodach botanicznych i arboretach. Również w ofercie szkółek roślin odmiany świerka Engelmanna, to rzadko spotykany rarytas dla kolekcjonerów. W naszym gospodarstwie szkółkarskim staramy się rozmnażać najbardziej wartościowe odmiany świerka Engelmanna poprzez szczepienie. Swoją ofertę kierujemy do poszukujących nowinek wśród ozdobnych drzew iglastych. Kolekcja takich roślin z naszymi rzadkimi świerkami Engelmanna z pewnością będzie jeszcze bardziej imponująca.


Prowadzimy sprzedaż stacjonarną oraz wysyłkową. W naszej ofercie znajdują się rośliny pochodzące z uprawy doniczkowej, które można sadzić przez cały sezon. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty świerków Engelmanna.