Świerk czarny (Picea mariana)

Chwilowy brak

Świerk czarny - Picea mariana

Kod produktu: 83740211
20,00

Świerk czarny to wąskostożkowe drzewo dorastające do 15m wysokości. Gałęzie są cienkie, pędy żółte lub czerwonobrązowe. Igły któtkie, pachnące, niebieskozielone z woskowym nalotem. Szyszki małe, fioletowobrązowe. Łatwy w uprawie i mrozoodporny. Polecany do parków i dużych ogrodów.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3/C5
Wysokość sadzonki : ok 20-40cm
Wysokość docelowa: do 15m
Tempo wzrostu: o umiarkowanym tempie wzrostu
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 3
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: stożkowy
Ubarwienie igieł: szare, srebrzyste, niebieskawe
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Świerk czarny

to wąskostożkowe drzewo o niebieskich igłach

 

Świerk czarny to drzewo znane już w XVII wieku przez Anglików i przez nich wprowadzone do handlu. Naturalnie występuje w Ameryce Północnej. W naturalnym środowisku może osiągać do 20m wysokości. Drzewo rośnie umiarkowanie szybko. Korona drzewa jest wąska, a pokrój przypomina stożek. Gałęzie są cienkie, pędy żółte i czerwonobrązowe. Igły krótkie, gęsto ułożone, niebieskozielone pokryte woskowym nalotem, po roztraciu pachną. Szyszki drobne, początkowo czerwonofioletowe. Nasiona pozostają na drzewie przez wiele lat, uwalniane dopiero przez pożary.

 

Świerk czarny jest rośliną o małych wymaganiach. Dobrze rośnie na przeciętnych glebach ogrodowych o umiarkowanej wilgotności i lekko kwaśnym odczynie. Lubi słoneczne i półcieniste stanowiska. Na terenie Polski całkowicie mrozoodporny. Warto w pierwszych latach regularnie nawozić i podlewać.

 

Świerk czarny znajdzie zastosowanie w dużych prakach i ogrodach. Można go sadzić również w pobliżu zbiorników wodnych czy w grupach jako 'ściany' ochronne przed wiatrem. W Polsce dosyć rzadko spotykany.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk czarny - Picea mariana
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz