Świerk biały (Picea glauca)

Chwilowy brak

Świerk biały - ZUCKERHUT - Picea glauca

Kod produktu: 0596334
25,00

Świerk biały Zuckerhut to karłowa odmiana osiągająca po 10 latach około 1m wysokości. Tworzy gęsty, wąski stożek z niebieskim odcieniem. Igły krótkie i cienkie, lekkokłujące, niebiesko-srebrzyste. Lubi stanowiska słoneczne, wilgotne i żyzne gleby. Odporna na mróz, ale dość często atakowana przez szkodniki (m.in. przędziorka). Doskonała na rabaty, do ogrodów skalnych, wrzosowisk, czy pojemników. Zimą może posłużyć jako drzewko bożonarodzeniowe.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3
Wysokość sadzonki : 30-40cm
Wysokość po 10 lat. : 1m
Wysokość docelowa: 2-3m
Tempo wzrostu: karłowa - wolnorosnąca
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 5a
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: stożkowy
Ubarwienie igieł: szare, srebrzyste, niebieskawe
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Świerk biały Zuckerhut

to miniaturowa odmiana o wąskostożkowym pokroju

 

Świerk biały Zuckerhut to karłowa odmiana tworząca wąskie, zielone i gęste stożki z niebieskawymi odcieniami. Została wyselekcjonowana w Niemczech  w 1987 roku. Roczne przyrosty wynoszą ok 6-7cm.  Po 10 latach wzrostu osiąga około 1m wysokości. Pędy cienkie , brązowe, zakończone pąkiem szczytowym. Przyrosty jasnozielone, starsze igły ciemnozielone (spód niebieskawy). Wyrastające dziko długie pędy należy usuwać.

 

Odmiana dosyć mało wymagająca. Najlepiej rozwija się na glebach żyznych, wilgotnych i lekko kwaśnych. Świerk biały Zuckerhut lubi stanowiska słoneczne i półcieniste (stronę południową warto nieco cieniować aby nie przypalić igieł). W pełni mrozoodporna. Dość podatna na szkodniki takie jak przędziorki.

 

Picea glauca Zuckerhut doskonale sprawdzi się w każdym ogrodzie w kompozycjach z innymi karłowymi iglakami. Ponadto polecana do ogrodów skalnych, na wrzosowiska, czy do pojemników. Zimą może posłużyć jako choinka na Boże Narodzenie.

 

 

Nasza szkółka jest wpisana do rejestru producentów roślin w Państowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Oznacza to, że rośliny przez nas oferowane podlegają kontroli jakości oraz kontroli zdrowotnej przeprowadzanej przez odpowiednio wykwalifikowane osoby.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Świerk biały - ZUCKERHUT - Picea glauca
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz

Świerk biały - szczepione odmiany Picea Glauca w ofercie szkółki roślin


Świerk biały (Picea glauca) zwany inaczej kanadyjskim, gdyż porasta większą część tego kraju. Jego zasięg ogranicza się do północnej części Ameryki Północnej i rozciąga się od Alaski na Północy do stanów na południu - Montany, Dakoty Południowej, Michigan. Dziko rosnąca forma gatunku to wysokie drzewo ( docelowo 25-30m) o wąsko-stożkowym pokroju. Igły krótkie, niebiesko -zielone po roztarciu aromatyczne. Świerk biały rośnie najlepiej na glebach żyznych i przepuszczalnych, preferuje stanowiska słoneczne.


W polskich ogrodach świerk biały odgrywa dużą rolę, dzięki swoim najpopularniejszym odmianom. Zaliczamy do nich świerk biały Conica o powolnym wzroście i stożkowym pokroju, oraz świerk bały Alberta Globe - kompaktowe wymiary oraz regularny kulisty pokrój. Idealnie sprawdzają w nasadzeniach strukturalnych/ grupowych, lub solo jako pojedyncza ozdoba małego ogrodu. To odmiany dobrze znane na rynku, ale w naszej ofercie można znaleźć wiele więcej rzadkich odmian świerka białego, które rozmnażamy z sadzonek, lub szczepienie.


Świerki białe zakupione w naszej szkółce roślin to pielęgnowane rośliny, sprzedawane w donicach z zamkniętym systemem korzeniowy. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną oraz wysyłkową. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty.