Sosny szczepione na pniu (Pinus grafted on the stump)

Sosna górska - VARELLA - szczepiona na pniu 80-100cm PInus mugo

Kod produktu: 90654112
Producent: Szkółka Zacywilki
100
120,00

Sosna górska Varella szczepiona na pniu to wolnorosnąca odmiana, o kulistym pokroju umiejscowiona na paliku o wysokości ok. 100cm. Cechuje się zieloną , nastroszoną igłą. Doskonała  roślina do ogródka przydomowego. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5/C7
Wysokość sadzonki : wysokość palika ok 80-100cm
Wysokość po 10 lat. : 60cm
Szerokość po 10 lat. : 60cm
Tempo wzrostu: roślina wolnorosnąca (karłowa)
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby, przepuszczalna
Nasłonecznienie : stanowsiko słoneczne
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: kulisty
Ubarwienie igieł: zielone

Sosna górska (Pinus mugo) Varella 

- szczepiona na pniu o wysokości ok. 100cm 

 

Sosna Varella szczepiona na pniu to karłowa odmiana sosny górskiej o kulistym pokroju, która dzięki ekspozycji na paliku o wysokości ok 80-100cm jest jeszcze bardziej efektowną ozdobą do ogrodu. Wyróżnia się niebanalnymi igłami, które sprawiają że wygląda jak nastroszona kula. Soczyście zielone , najefektowniej wyglądają w sezonie wiosennym  gdy pojawiają  się przyrosty w kształcie małych pędzelków, kontrastujące ze starszymi, długimi igłami. 

W przeciągu 10 lat dorasta do ok. 70cm średnicy, zachowując przy tym gęsty i regularnie kulisty pokrój. 

Odmiana w pełni mrozoodporna, mało wymagająca i tolerancyjna w stosunku do gleby. Jedynie czego potrzebuje to słoneczne stanowisko. 

Sosna górska Varella szczepiona na pniu to doskonała roślina do małego ogrodu przydomowego. Dobrze wygląda posadzona pojedynczo , a także w grupie na przykład jako szpaler. Nadaje się do kompozycji na rabacie, czy do ogrodu skalnego. Doskonale sprawdza się w uprawie pojemnikowej na tarasie czy balkonie. 

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna górska - VARELLA - szczepiona na pniu 80-100cm PInus mugo
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz