Sosny szczepione na pniu (Pinus grafted on the stump)

Sosna górska - JACOBSEN - szczepiona na pniu ok 100cm (Pinus mugo)

Kod produktu: 98765920
140,00

Sosna górska Jacobsen szczepiona na paliku to ciekawa odmiana naturalnie przypominająca drzewka bonsai. Wyższe szczepienie sprawia, że jest łatwiej widoczna z większych odległości. Rośnie wolno. Igły ciemnozielone i niezbyt długie. Polecany do ogrodów skalnych, wrzosowisk i do pojemników.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia ok 100cm
Wysokość po 10 lat. : ok 0,5m korona
Szerokość po 10 lat. : ok 1,5m korona
Tempo wzrostu: karłowa - wolnorosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 4
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: nieregularny
Ubarwienie igieł: ciemnozielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Sosna górska Jacobsen szczepiona na paliku

karłowa odmiana o nieregularnym pokroju

 

Sosna górska Jacobsen szczepiona na pieńku to wolnorosnąca odmiana o ciekawym, nieregularnym pokroju. Jest drzewko naturalnie formujące się na bonsai. Pędy są grube, sztywne i powyginane. Po 10 latach osiagają zaledwie do 0,5m wysokości i nieco większej szerokości. Rocznie przyrasta 3-5cm. Igły są ciemnozielone, gęsto ułożone, fajnie kontrastujące z młodymi, jasnozielonymi pączkami.

 

Sosna górska Jacobsen szczepiona na nóżce nie ma dużych wymagań glebowych. Urośnie na przeciętnych, przepuszczalnych glebach ogrodowych o umiarkowanej wilgotności i lekko kwaśnym odczynie. Lubi słoneczne stanowiska i toleruje półcień. Jest mrozoodporna, nie straszne jej okresowe susze i zanieczyszenia powietrza.

 

Sosna górska Jacobsen szczepiona na pniu polecana jest do ogrodów japońskich, skalnych i wrzosowisk. Polecana odmiana do uprawy w pojemnikach na balkonach i tarasach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna górska - JACOBSEN - szczepiona na pniu ok 100cm (Pinus mugo)
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz