Sosny szczepione na pniu (Pinus grafted on the stump)

Brak zdjęcia
Chwilowy brak

Sosna czarna - MARIE BREGEON - szczepiona na pniu 80-120cm (Pinus nigra)

Kod produktu: 9039922
160,00

Sosna czarna Marie Bregeon szczepiona na pniu to wolnorosnące drzewko osiągające po 10 latach około 40cm wysokości i 80cm szerokości. Pokrój jest zwarty, początkowo kulisty, z czasem bardziej spłaszczony. Luni przeciętne stanowiska o umiarkowanej wilgotności i lekko kwaśnym odczynie. Stanowisko słoneczne. Polecana do ogrodów wrzosowiskowych, skalnych i na rabaty.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3/C5
Wysokość sadzonki : wysokość szczepienia 80-120cm
Wysokość po 10 lat. : ok 0,4m korona
Szerokość po 10 lat. : ok 0,8m korona
Tempo wzrostu: karłowa - wolnorosnąca
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa, próchnicza, przepuszczalna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 5a
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: płaskokulisty
Ubarwienie igieł: zielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna

Sosna czarna Marie Bregeon szczepiona na paliku

wolnorosnąca odmiana o gęstym, płaskokulistym pokroju

 

Sosna czarna Marie Bregeon szczepiona na pniu jest zwartym, początkowo kulistym, z czasem płaskokulistym drzewkiem o niewielkich rozmiarach. Po 10 latach korona dorasta do 50cm wysokości i około 80cm szerokości. Igły są soczyście zielone, dosyć długie , lekko skręcone, gęsto umieszczone na pędach.

 

Sosna czarna Marie Bregeon szczepiona na nóżce najlepiej rozwija się na przeciętnych i przepuszczalnych glebach o umiarkowanej wilgotności i lekko kwaśnym odczynie. Wymaga słonecznego stanowiska. Jest stosunkowo odporna na suszę, mróz i zanieczyszczenia powietrza.

 

Sosna czarna Marie Bregeon szczepiona na paliku jest doskonałą odmianą do małych ogrodów. Sprawdzi się w ogrodach skalnych, wrzosowiskach i na rabatach. Polecana również do uprawy pojemnikowej.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna czarna - MARIE BREGEON - szczepiona na pniu 80-120cm (Pinus nigra)
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz