Sosna thunberga (Pinus thunbergii)

Sosna thunberga - OGI - Pinus thunbergii

Kod produktu: 878758
150,00

Sosna thunberga Ogi to UNIKATOWA sosna o krzaczastym, uniesionym pokroju. Jej igły są długie, ciemnozielone z czarnym nalotem. Niepowtarzalne są małe skupiska narośli na pędach głównych. Rośnie powoli, po 10 latach osiąga około 1-1,5m wysokości. Wymaga stanowiska przepuszczalnego, próchniczego, umiarkowanie wilgotnego o lekko kwaśnym ph. Stanowisko powinno być słoneczne. Doskonały okaz do ogrodów japońskich, na bonsai, do ogrodów przydomowych i na skalniaki. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3/C4
Wysokość sadzonki : 15-20cm
Wysokość po 10 lat. : 1-1,5m
Tempo wzrostu: o umiarkowanym wzroście
Wymagania glebowe: żyzna, przepuszczalna, próchnicza
Nasłonecznienie : słońce , półcień
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: krzaczasty, wzniesiony
Ubarwienie igieł: ciemnozielone z carnym nalotem
Wymagania wodne: gleba umiarkowanie wilgotna

Sosna thunberga Ogi

- kolekcjonerska odmiana posiadająca  spłaszczone, "wachlarzowate" młode pędy

 

 

Sosna thunberga Ogi to rzadko spotykana, wręcz unikatowa  na polskim rynku roślina. Pozycja obowiązkowa dla miłośników cennych iglaków. Pochodzi z Japonii, lecz została upowszechniona dopiero w amerykańskich szkółkach. Cechuje się nieregularnym, zwartym kształtem oraz kompaktowymi wymiarami. Po 10 latach osiąga ok. 0,6m wysokości i 0,6m szerokości. Igły dosyć długie o barwie wyjątkowo ciemnej zieleni. Jej cechą charakterystyczną są spłaszczone młode pędy, które nie wyglądają jak klasyczne świeczki, lecz przypominają wachlarze ("ogi" to po japońsku wachlarz). 

 

Sosna thunberga Ogi wymaga gleb lekkich, przepuszczalnych o lekko kwaśnym odczynie. Stanowisko słoneczne, ewentualnie lekko półcieniste. Odmiana odznacza się dobrą mrozoodpornością. 

 

Pinus thunberga Ogi to fascynujący iglak, który będzie z pewnością gratką dla kolekcjonerów. Polecany zarówno do małych ogrodów, arboretów lub ogrodów w orientalnym stylu. 

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna thunberga - OGI - Pinus thunbergii
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Sosna Thunberga - szczepione odmiany Pinus Thunbergii w ofercie szkółki roślin

 

Sosna thunberga - Pinus thunbergii - to gtunek, który swoje korzenie ma w północnej Azji, Japonii i Korei . W naturze porasta wybrzeża oraz pasma wyżyn do 1000 m n.p.m. Jest mało wymagająca oraz odporna na zasolenie i zanieczyszczenia powietrza. Z tego powodu jest wykorzystywana do nasadzeń w parkach miejskich. W Japonii sosna thunberga stanowi element ogrodów przydomowy, w których jest także formowana na drzewo bonsai.


Sosna Thunberga jest rzadko spotykanym drzewem w Polsce. Ten gatunek można spotkać najczęściej w ogrodach botanicznych i arboretach. W ofertach szkółek roślin pojawia się natomiast wiele ozdobnych odmian sosny Thunberga , które doskonale sprawdzą się w ogrodach przydomowych. Również w naszej ofercie można znaleźć popularne ostatnio odmiany sosny thunberga jak Thunderhead oraz Ogon Jenome. Są one mało wymagające i łatwe w uprawie, a ich efektowny wygląd pozwoli uatrakcyjnić każdy ogród.


Ozdobne odmiany sosny thunberga rozmanazamy poprzez szczepienie. W naszej sprzedaży oferujemy zdrowe, zadbane i ukorzenione sadzonki, gotowe do posadzenia w grodzie. Prowadzimy sprzedaż stacjonarną i wysyłkową. Zapraszamy do odwiedzenia osobiście naszego gospodarstwa szkółkarskiego lub online sklepu internetowego.