Sosna górska (Pinus mugo)

Sosna górska - CARSTEN - Pinus mugo

Kod produktu: 8932002
Producent: Szkółka Zacywilki
80,00

Sosna górska Carsten - karłowa odmiana kosodrzewiny, której igły jesienią wybarwiają się na pomarańczowo-miedziany kolor. Tolerancyjna jeśli chodzi o glebę i wytrzymała na suszę.  Świetna na skalniak, wielokolorowe rabaty i do sadzenia w pojemnikach.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Wysokość docelowa: 70cm
Szerokość docelowa : 70cm
Tempo wzrostu: Miniatura - bardzo wolno rosnąca
Nasłonecznienie : słońce
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: zwarty pokrój
Ubarwienie igieł: do marca do paździenrika zielone, później złoto-pomarńczowe


Sosna górska Carsten
- odmiana kosodrzewiny wybarwiająca się na złoto-miedziany kolorSosna górska Carstens (Pinus mugo Carstens) to miniaturowa odmiana sosny górskiej, która powoli rosnąc, utrzymuje przez całe życie krzewiasty pokrój w jasnym, żywym zielonym wybarwieniu. ‘Carsten’ po 10 latach osiąga zaledwie 40cm wysokości i szerokości, docelowo nie przekraczając 70cm. Roślina posiada gęsto ułożone na pędzie, średniej długości, kłujące igły, które pod wpływem niskiej temperatury wybarwiają się na ciekawy miedziany kolor. Roślina wybitnie światłożądna, lubi stanowiska o pełnym nasłonecznieniu, choć toleruje niewielkie lub krótkie (1-2 godziny dziennie) zacienienie. Jako roślina pionierska dobrze znosi okresowe niedobory wody i suche, zanieczyszczone powietrze, lecz najbardziej lubi wilgotne powietrze, występujące przy zbiornikach wodnych. Nie ma specjalnych wymagań odnośnie podłoża: toleruje kamieniste, piaszczyste, piaszczysto-gliniaste czy żyzne, przepuszczalne i próchnicze gleby. Zaadaptuje się także na glebach ciężkich i zbitych, byle nie były one podmokłe. Nieodprowadzana woda powoduje gnicie korzeni. Dodatkowo roślina jest tolerancyjna względem pH: od zasadowego po całkiem kwaśne. Sosna górska jest całkowicie mrozoodporna na terenie całego kraju. Na trzy rzeczy musimy uważać przy uprawie kosówki: absolutnie nie toleruje ona psiego moczu( Gdy jednym z użytkowników ogrodu jest pies, sadźmy odmiany dostępne w formie piennej - szczepione na pniach, ich igły nie będę narażone na kontakt z moczem) , cienia i podmokłego podłoża. Roślina doskonale znosi cięcie, które wykonujemy na wiosennych przyrostach. Jak większość karłowych odmian, tak i ‘Carsten’ dobrze będzie wyglądał w niewielkich ogrodach, skalniakach, rabatach żwirowych czy posadzony między bylinami i krzewami. Tak małe rozmiary rośliny umożliwiają również stosowanie jej w dużych pojemnikach, które mogą stać na słonecznych balkonach czy cmentarzach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Sosna górska - CARSTEN - Pinus mugo
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Sosna górska - szczepione odmiany kosodrzewiny w ofercie szkółki roślin 


Sosna górska to jeden z najpopularniejszych gatunków sosny, jaki można spotkać w naszych ogrodach. Inaczej kosodrzewina, lub kosówka właściwa charakteryzuje się zwartym pokrojem i powolnym wzrostem. W naturze najczęściej porasta zbocza gór - dlatego jest wytrzymała na skrajnie niekorzystne warunki atmosferyczne i glebowe.
Na rynku roślin ozdobnych, a także w ofercie naszego gospodarstwa ogrodniczego występuje bardzo dużo odmian sosny górskiej. Są one rozmnażane poprzez szczepienie - dlatego mamy pewność zachowania unikalnych cech protoplasty odmiany. Poszczególne szczepione odmiany sosny górskiej  są bardzo zróżnicowane - zarówno pod względem pokroju (krzaczaste, kuliste oraz stożkowe), jak również jeśli chodzi o kolor igieł (zielone, zielono-żółte, zielono-niebieski). Wszystkie cechują se powolnym wzrostem, dlatego są powszechnie wykorzystywane w małych ogrodach przydomowych. Ich naturalne miejsce to także nasadzeniach na skarpach i skalniakach, gdzie mogą świetnie wyeksponować swoje walory. Sosny górskie polecamy także do uprawy pojemnikowej , kompaktowe wymiary sprawią że są łatwe w pielęgnacji i nie zajmują dużo miejsca.