Otoczak ze współczynnikiem SRI>85 - na dachy odwrócone

Otoczak dolomitowy ( janowicki ) - biały z przebarwieniami, frakcja 20-40mm


Otoczak z dolomitu o frakcji 20-40mm to najczęściej wykorzystywany typ kamienia w realizacjach technologi dachów odwróconych. Jako naturalne kamienie ze skały dolomitowej, która jest formą marmuru dolomitycznego, zostały poddane procesowi obtaczania, dzięki czemu cechuje je regularny, okrągły kształt. Powtarzalna frakcja, bark zanieczyszczeń oraz wysoka jakość sprawia że kamień nie wpływa na przepustowość systemu odbierania nadmiaru wody deszczowej. Nie zawiera pyłów i zanieczyszczeń - w przeciwieństwie do grysów i żwirów rzecznych. Jest mrozoodporny, mało nasiąkliwy oraz przez bardzo długi czas utrzymuje swoją naturalną kolorystykę.
Otoczak dolomitowy charakteryzuje się bardzo dużymi walorami estetycznymi. Biały kolor z delikatnymi przebarwieniami to naturalna stylistyka, która świetnie wpasuje się w wygląd tego typu powierzchni. Bardzo dobrze komponuje się z zielenią nie jest tak monotonna jak w przypadku otoczaków greckich czy włoskich.  
Kamień posiada niezbędne certyfikaty i deklaracje do dokumentacji projektowej. Znajduje się tu także certyfikat potwierdzający posiadania współczynnika odbicia promieni słonecznych ( ang. solar reflectance index) SRI>85 dla naszych białych otoczaków dolomitowych z przebarwieniami. Zwiększone odbijanie światła, a więc i promieniowania UV  w przypadku tych kamieni ma ogólny wpływ na zwiększenie żywotności zastosowanych materiałów w naszym dachu odwróconym.

 

 

otoczak na dach odwrócony