Oczary (hamamelis)

Oczar wirginijski - Hamamelis virginiana

Kod produktu: 73949733
18,00

Oczar wirginijski to krzew dorastający do 4m wysokości. Pokrój rośliny jest luźny i wzniesiony. Kwitnie na żółto od końca jesieni. Roślina jest cenna ze względu na swoje właściwości lecznicze. Polecany na soliter do parków i ogrodów.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 200zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 220zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3/C5
Wysokość sadzonki : ok. 20-60cm
Wysokość docelowa: do 4m
Tempo wzrostu: umiarkowane, typowe dla gatunku
Wymagania glebowe: przepuszczalna, żyzna, próchnicza
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: luźny, wzniesiony
Ubarwienie liści: zielone
Porwa kwitnienia : październik-grudzień
Kolor kwiatów: jasnożółte

Oczar wirginijski

- sadzonki tego krzewu ozdobnego  o żółtych kwiatach i leczniczych właściwościach

 

Oczar wirginijski to roślina naturalnie występująca w Ameryce Północnej. Rośnie umiarkowanie szybko, docelowo dorastając do 4m wysokości. Liście są zielone, odwrotnie jajowate (kształtem podobne do liści leszczyny). Ich długość to ok. 14cm. W sezonie zielone, natomiast  jesienią ładnie przebarwiają się na żółto-złocisto. Oczar wirginijski może kwitnąć późną jesienią, lub zimą. Z reguły krzew kwitnie na przełomie września i października. Kwiatostany rośliny są drobne, pręcikowate, żółtego koloru. Posiadają przyjemny zapach.  Po przekwitnięciu na roślinie pojawiają się  torebki z nasionami. Gdy nasiona dojrzeją, mogą być wyrzucane na odległość nawet kilku metrów.

 

Oczar wirginijski najlepiej rośnie się na żyznych i próchniczych glebach o stałym poziomie wilgotności i lekko kwaśnym odczynie. Stanowisko może być słoneczne, lub półcieniste, najlepiej osłonięte od wiatru. Roślina jest mrozoodporna, ale młode egzemplarze należy okryć na czas większych mrozów.


Hamamelis virginiana znajdzie zastosowanie w ogrodach przydomowych i parkach. Roślina ta jest dobrze znana w medycynie, ale rzadko spotykana w polskich ogrodach. Oczar wirginijski  ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne oraz oczyszczające.  Wyciąg z liści i kory ma zastosowanie w pielęgnacji skóry, leczeniu chorób reumatycznych, górnych dróg oddechowych i chorób układu krwionośnego.  Sadzonki oczaru wirginijskiego  z naszej szkółki roślin pochodzą z uprawy pojemnikowej, można je sadzić do gruntu przez cały sezon. 

 

Oczar wirginijski - obszar występowania w naturalnym środowisku  

 

oczar wirginijski obszar występowania

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Oczar wirginijski - Hamamelis virginiana
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Oczary (hamamelis) - bogaty wybór sadzonek w ofercie naszej szkółki roślin, sprzedaż wysyłkowa drzew i krzewów ozdobnych


Oczar to rodzaj roślin, w którym wyróżnić możemy pięć gatunków i jednego mieszańca. Oczary japoński oraz omszony to gatunki azjatyckie, reszta pochodzi z Ameryki Północnej. Są to rozłożyste krzewy bądź niewielkie drzewa o  o nietypowej porze kwitnienia. Piękne, frędzelkowate kwiatostany pojawiają się od późnej jesieni do zimy w zależności od odmiany. Niewątpliwie to jedna z większych ozdób zimowych ogrodów. Odmiany oczarów posiadają różnokolorowe kwiatostany - żółte, pomarańczowe, czerwone, fioletowe. Dodatkowo ozdobą są liście, jesienią przebarwiające się na żółto i pomarańczowo. Zastosowanie oczarów nie kończy się jako ozdoba ogrodów. Uważa się, że oczar wirginijski ma właściwości lecznicze i stosowany jest w farmakologii i kosmetologii. W ofercie naszej szkółki znajdziecie bogaty wybór sadzonek oczara. Posiadamy odmiany ozdobne oczarów pośrednich tj. Diane, Arnold Promise, Aphrodite, Feuerzauber, Cyrille, Ruby Glow oraz wiele innych. Wszystkie sadzonki pochodzące z oferty to świetnie ukorzenione rośliny, zdrowe i gotowe do sadzenia przez większą część roku. Zalecamy zabezpieczać młode sadzonki w mroźne zimy i wiosenne przymrozki. Proponujemy sprzedaż wysyłkową roślin oraz serdecznie zapraszamy stacjonarnie do naszego gospodarstwa szkółkarskiego.