Kora sosnowa

Sprzedaż tylko stacjonarna

Kora sosnowa, ogrodowa - ekstra gruba - 70-200mm - RĘCZNIE WYBIERANA - worek 80l

Kod produktu: 121314
30,00

Kora sosnowa ekstra gruba to prawdziwa gratka w naszej ofercie. Ręcznie wybierane kawałki kory mają od 7 do nawet 20cm. Taka kora to niezwykle dekoracyjny materiał, który ponadto wyróżnia się ponadprzeciętną trwałością. Polecamy ją do ściółkowania eksponowanych miejsc w ogrodzie.

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemność: 80l
Frakcja : 70-200mm

Kora sosnowa - 70-200mm, ekstra gruba

- ręcznie wybierana, o wybitnych walorach dekoracyjnych


Kora sosnowa to powszechnie wykorzystywany materiał do ściółkowania roślin ozdobnych. Polecana zwłaszcza do krzewów i drzew lubiących kwaśne podłoże (iglaki, różaneczniki, borówka amerykańska, azalie oraz wrzosy). Jako naturalny zakwaszac, pozwala osięgnąć odczyn gleby dochodzący do 4,5 pH. Kora sosnowa również zachowuje optymalną wilgotność podłoża, chroni korzeń rośliny przed skrajnymi mrozami, zapobiega wzrostowi chwastów oraz polepsza właściwości chemiczne gleby.
Kora sonowa oprócz przedstawionych właściwości chemicznych i fizycznych,  posiada także duże walory dekoracyjne. Jest idealna do wysypania na rabaty czy ogrody skalne. Usypana pomiędzy roślinami warstwa kory prezentuje się bardzo ciekawie i naturalnie.

Zalety kory ogrodowej:

- wzbogaca podłoże
- powoli uwalania związki mineralne
- zakwasza glebę
- stanowi ochronę przed niektórymi szkodnikami i grzybami
- hamuje rozwój patogenów
- zapobiega rozwojowi chwastów
- chroni układ korzeniowy przed przemarznięciem zimą
- ułatwia pielęgnację roślin
- dobrze chroni roślinę przed utratą wilgoci
- jest przepuszczalna
- posiada walory estetyczne

 

 

gruba kora kora ręcznie wybierana  

 

 

 

TAGI.

kora ręcznie wbierana, kora bardzo gruba, kora gruba, kora łódź, kora sortowana, kora sosnowa, kora premium

 

 

UWAGA!!!

W celu wysyłki kory sosnowej prosimy o kontakt.

Zobacz także:

Wstecz

Kora sosnowa / ogrodowa - szerokie spektrum zastsowań w ogrodzie.

Kora sosnowa dzięki swym właściwością zyskała ogromną popularność w naszych ogrodach. Jako niezastąpiony materiał do ściółkowania zapobiega rozwojowi chwastów, poprawia wilgotność gleby, wzbogaca ją w naturalne składniki odżywcze, chroni rośliny przed słońcem i wysuszającym wiatrem, a także przed większymi mrozami. Dzięki posypaniu rabaty, ścieżek i placyków korą zwiększamy estetykę naszego ogrodu. Przekompostowana kora sosnowa to także naturalny zakwaszasz gleby. Dzięki niej możemy osiągnąć zakwaszenie dochodzące do 4,5 pH. Kora z sosny może okazać się wtedy doskonałym podłożem pod kwasolubne rośliny takie jak: borówka amerykańska, drzewa i krzewy iglaste, azalie czy różaneczniki. Kora sosnowa to jednak nie tylko podłoże o przeznaczaniu zakwaszającym - uwalniane z niej związki zapobiegają rozwojowi groźnych dla roślin i iglaków grzybów. Kora ogrodowa  z powodzeniem może trafić również na ogrody skalne, rabaty bylinowe czy do doniczek i pojemników.

 

Punkt srzedaży kory sosnowej  - wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

Kora sosnowa sprzedawana w naszym punkcie to wysokiej jakości produkt  - pozbawiony zanieczyszczeń, odpadów i  grzybów.  Poprzez sortowanie podzieliliśmy korę sosnową na trzy frakcje - drobną, średnią oraz grubą. Pozwala to na świetne dopasowanie się do potrzeb naszych klientów. Drobna kora jest najlepsza do wzbogacenia podłoża, średnia świetnie nadaje się do ściółkowania, natomiast gruba kora posiada właściwości dekoracyjne. Prawdziwą gratką  w naszej ofercie jest kora ręcznie wybierana - wyselekcjonowane grube kawałki, bez łyka i zrębki. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty kory do ogrodu.

 

Transport kory sosnowej na terenie woj. łódzkiego

Dysponujemy własnym transportem stąd oferujemy dowóz na terenie województwa łódzkiego (m.in. Łódź, Skierniewice, Brzeziny, Rawa Mazowiecka, Łowicz, Koluszki, Stryków, Głowno, Tomaszów Maz, Piotrków Trybunalski, Zgierz, Pabianice...).
W celu otrzymania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego, lub poprzez adres e-mail.