Kasztanowce (aesculus)

Kasztanowiec czerwony - BRIOTII - Aesculus ×carnea

Kod produktu: 8768313
120,00

Kasztanowiec czerwony Briotii to niezwykle dekoracyjna odmiana o pięknych kwiatostanach. Osiąga około 15m wysokości i do 12m szerokości. Wzrost umiarkowany. Nie ma dużych wymagań i jest mrozoodporny. Owocuje jesienią. Polecana do parków czy na aleje.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość docelowa: około 15m
Szerokość docelowa : 8-12m
Tempo wzrostu: umiarkowane, typowe dla gatunku
Wymagania glebowe: przeciętna ogrodowa
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne, półcień
Mrozoodporność: 6a
PH Gleby: roślina tolerancyjna
Pokrój rośliny: drzewiasty, rozłożysty
Ubarwienie liści: ciemnozielone
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna
Pora kwitnienia : maj
Pora owocowania: październik
Kolor kwiatów: czerwone
Kolor owoców: zielone, kolczaste

Kasztanowiec czerwony Briotii

odmiana o pięknych kwiatostanach

 

Kasztanowiec czerwony Briotii to francuska odmiana wyselekcjonowana w 1858 roku. Jego wzrost jest umiarkowany - tworzy ładne zwarte, kuliste lub jajowate korony. Osiąga do 15m wysokości i 12m szerokości. Pień i konary masywne. Liście złożone, 5-7 listkowe ok 8-15cm eliptyczne, marszczone, ząbkowane, o błyszczącym wierzchu i ciemnozielonej barwie. Najbardziej dekoracyjne drzewo podczas kwitnienia w maju - krwistoczrwone kwiatostany są duże do 20cm, sterczą na gałęziach i wabią owady. Owoce zawiązują się mniej licznie i dojrzewają na przełomie września i października. Brązowe kasztany są ukryte w zielonych, kolczastych łupinach, ich wielkość waha się w granicy 3-4cm.

 

Kasztanowiec czerwony Briotii doskonale rozwija się na próchniczych glebach o dobrej przepuszczalności i umiarkowanej wilgotności. Na słabszych podłożasz drzewo również sobie doskonale poradzi. Warto zapewnić słoneczne lub półcieniste stanowisko. Nie straszne mu okresowe susze czy mniej korzystne miejskie warunki. W naszym klimacie mrozoodporny.

 

Kasztanowiec czerwony Briotii to doskonała odmiana do parków i skwerów miejskich. Można sadzić przy ulicach i alejach. W ogrodach przydomowych fajna odmiana na soliter.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Kasztanowiec czerwony - BRIOTII - Aesculus ×carnea
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz

Kasztanowiec - odmiany Aesculus w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki kasztanowca


Kasztanowiec (łac. Aesculus) to rodzaj obejmujący około 20 gatunków. Naturalnie występują w południowo-wschodniej Europie, w Azji od Himalajów po Japonię czy Ameryce Północnej. W Polsce najbardziej znanym gatunkiem jest kasztanowiec pospolity inaczej kasztanowiec zwyczajny. Rzadziej spotkać można kasztanowca czerwonego. Kasztanowce to zazwyczaj duże drzewa. W ofercie naszej szkółki znajduje się Aesculus hippocastanum Wratislavia, Kasztanowiec pospolity Laciniata oraz odmiana miniaturowa - Kasztanowiec zwyczajny Monstrosa. Cenione ze względu na swoje walory ozdobne są również Kasztanowiec czerwony BRIOTII, Kasztanowiec czerwony Marginata czy Kasztanowiec czerwony Aureomarginata. Większość z tych roślin to odmiany kolekcjonerskie, rzadko występujące w ogrodach, częsciej spotykane w ogrodach botanicznych i arboretach. Często pada pytanie czy kasztan i kasztanowiec to to samo. Otóż nie, kasztan i kasztanowiec to zupełnie inne rodzaje roślin. Sadzonki kasztanowca oferowane przez naszą szkółkę pochodzą z uprawy pojemnikowej. Odmiany są starannie wyselekcjonowane. Ceny sadzonek kasztanowca zależą od odmiany i wielkości rosliny.