Kaliny (viburnum)

Kalina hordowina - AUREUM - Viburnum lantana

Kod produktu: 873884
30,00

Kalina hordowina Aureum to kwitnący krzew o wyrazistym - żółtym kolorze liści. Wspaniały akcent kolorystyczny do ogrodu przydomowego, lub zieleni miejskiej. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2
Wysokość sadzonki : ok. 30cm
Wysokość docelowa: 2,5m
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna względem gleby
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: mrozoodporna
Pokrój rośliny: wzniesiony, szeroko-kulisty
Ubarwienie liści: żółte
Pora kwitnienia : maj
Kolor kwiatów: kremowe

Kalina hordowina Aureum 

- kwitnący krzew o cytrynowo- zółtym kolorze liści

 

Kalina hordowina Aureum to odmiana dekoracyjna zarówno poprzez kwiaty jak i liście. Rośnie powoli, ma zwarty, wzniesiony, prawi kulisty pokrój. Jak już wspomnieliśmy liście prezentują się bardzo efektownie. Są w cytrynowo-żółtym kolorze, dość grube i chropowate. Krzew kwitnie w maju. Kwiaty biało-kremowe, pojawiają się w półkulistych baldachach.  Owoce początkowo czerwone, później czarne. 

Kalina hordowina Aureum jest mało wymagająca i całkowicie mrozoodporna. Do pięknego wybarwienia liści potrzebuje stanowiska słonecznego. Dobrze znosi cięcie. 

Polecana  do sadzenia w ogrodach przydomowych, jak i miejskich zieleńcach. Jest odporna na zanieczyszczone powietrze, i zasolenie. Dobrze wygląda posadzona pojedynczo , jak i w grupie.  

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Kalina hordowina - AUREUM - Viburnum lantana
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Kalina - odmiany Viburnum w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki kaliny

Kaliny to niewielkie drzewa lub krzewy liściaste zachwycające swoim kwitnieniem i owocowaniem. W obrębie rodziny możemy wyróżnić ponad 170 gatunków - w Polsce dziko rośną w naturze tylko dwa gatunki tj. kalina koralowa i kalina hordowina. Są to zazwyczaj duże krzewy lub niewielkie drzewka osiągające 1-5m wysokości. Najbardzije atrakcyjnie wyglądają podczas kwitnienia ukazując białe, fioletowe, zielone, czerwone czy różowe kwiatostany w zależności od odmiany. Ich miejsce zajmują kolorowe jagody - najczęściej w kolorze czerwonym. Wiele osób zastanawia się czy owoce kaliny są trujące czy po jakim czasie kwitnie kalina. Surowe owoce kaliny mogą mieć własciwości lekko trujące, ale te poddane obróbce termicznej są wręcz cenione i uważane za lecznicze i prozdrowotne. Do przyrządzania naparów wykorzystuje się również korę i kwiatostany. Kwitnienie kaliny w zależności od odmiany może zaczynać się nawet w grudniu jak kalina Charles Lamont, w marcu jak kalina wonna czy maju jak kalina Onondaga, kalina koralowa Roseum. Młode sadzonki mogą rozpoczynać kwitnienie już w pierwszym roku, u niektórych odmian trzeba poczekać do kilku lat na pojawienie się pierwszych kwiatów. W ofercie naszej szkółki znajdzie wiele odmian ozdobnych kaliny. Niektóre z nich mogą być uznawane za okazy kolekcjonerskie.