Kaliny (viburnum)

Kalina koralowa - ROSEUM - Viburnum opulus

Kod produktu: 9989008
25,00

Kalina koralowa Roseum to silnie rosnący krzew o białych kulistych kwiatach. Dodatkową dekoracje stanowią również przebarwiające się jesienią liście z koloru zielonego na czerwono -purpurowy. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2
Wysokość docelowa: 4m
Szerokość docelowa : 2m
Tempo wzrostu: silnie rosnąca
Wymagania glebowe: przepuszczalna, przeciętna, żyzna
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 4 - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby
Pokrój rośliny: luźny pokrój
Ubarwienie liści: zielone -> czerwone
Pora kwitnienia : maj
Kolor kwiatów: biały

Kalina koralowa Roseum 

- popularna roślina ozdobna o dużych, kulistych i białych kwiatach 

 

Kalina koralowa Roseum to popularny krzew ozdobny o dużych walorach dekoracyjnych. Cechuje się szybkim tempie wzrostu, docelowo dorastając do ok. 4m wysokości i 2m szerokości. Roślina kwitnie na przełomie maja i czerwca. Duże, kuliste, białe kwiaty w formie pomponów przypominają kwiaty pojawiające się na hortensjach. Roślina nie zawiązuje owoców. Liście zielone, jesienią pięknie przebarwiają się w czerwono - purpurowych odcieniach. 

 

Krzew kaliny koralowej Roseum jest mało wymagający w uprawie. Najlepiej rośnie na glebie przeciętnej, umiarkowanie wilgotnej o lekko kwaśnym odczynie. Stanowisko słoneczne i półcieniste. Roślina odporna na mróz i suszę. Dobrze znosi cięcie - najlepiej ten zabieg przeprowadzać po przekwitnięciu. Dzięki przycinaniu możemy hamować wzrost rośliny i sprawiać że stanie się gęściejsza. 

 

 

Viburnum opulus Roseum to stara odmiana, powszechnie spotykana  w ogrodach znajdujących się przy dworach i pałacach. Idealna jeśli chcemy stworzyć ogród w stylu wiejskim. Obficie kwitnąca roślina na większe rabaty. 

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Kalina koralowa - ROSEUM - Viburnum opulus
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Kalina - odmiany Viburnum w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki kaliny

Kaliny to niewielkie drzewa lub krzewy liściaste zachwycające swoim kwitnieniem i owocowaniem. W obrębie rodziny możemy wyróżnić ponad 170 gatunków - w Polsce dziko rośną w naturze tylko dwa gatunki tj. kalina koralowa i kalina hordowina. Są to zazwyczaj duże krzewy lub niewielkie drzewka osiągające 1-5m wysokości. Najbardzije atrakcyjnie wyglądają podczas kwitnienia ukazując białe, fioletowe, zielone, czerwone czy różowe kwiatostany w zależności od odmiany. Ich miejsce zajmują kolorowe jagody - najczęściej w kolorze czerwonym. Wiele osób zastanawia się czy owoce kaliny są trujące czy po jakim czasie kwitnie kalina. Surowe owoce kaliny mogą mieć własciwości lekko trujące, ale te poddane obróbce termicznej są wręcz cenione i uważane za lecznicze i prozdrowotne. Do przyrządzania naparów wykorzystuje się również korę i kwiatostany. Kwitnienie kaliny w zależności od odmiany może zaczynać się nawet w grudniu jak kalina Charles Lamont, w marcu jak kalina wonna czy maju jak kalina Onondaga, kalina koralowa Roseum. Młode sadzonki mogą rozpoczynać kwitnienie już w pierwszym roku, u niektórych odmian trzeba poczekać do kilku lat na pojawienie się pierwszych kwiatów. W ofercie naszej szkółki znajdzie wiele odmian ozdobnych kaliny. Niektóre z nich mogą być uznawane za okazy kolekcjonerskie.