Jodła veitcha (Abies veitchii)

Jodła veitcha - PENDULA - Abies veitchii

Kod produktu: 23455664
90,00

Jodła veitcha Pendula to jedna z cenniejszych odmian o przewieszających się pędach - jako starsza roślina sama wytwarza przewodnik, a także posiada wąską sylwetkę. Po 10 latach ok. 250cm wys. i 80cm szerokości. Igły ciemnozielone, młode igły wyraźnie jasnozielone. Mrozoodporna, wymaga żyznej gleby. 

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C5
Wysokość sadzonki : ok.30cm
Wysokość po 10 lat. : 2,5m
Szerokość po 10 lat. : 0,8m
Wysokość docelowa: ok. 5m po 20 latach
Tempo wzrostu: o umiarkowanej sile wzrostu
Wymagania glebowe: próchnicza, żyzna
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: płaczący
Ubarwienie igieł: zielone, kremowe spody

Jodła veitcha Pendula 

- odmiana o płaczącym pokroju i wąskiej, strzelistej sylwetce

 

 

Jodła veitcha Pendula to jak nazwa wskazuje drzewo o płaczącym pokroju. W przeciwieństwie jednak od innych odmian jodeł o przewieszonych pędach, ta odmiana w starszym wieku nie wymaga prowadzenia przewodnika przy podporze - sama go wytwarza. Dzięki temu bez wielkich zabiegów możemy cieszyć się w ogrodzie soliterem o przewieszonych pędach. Tempo wzrostu umiarkowane - po 10 latach roślina osiąga ok. 2m wysokości. Odmiana cechuje się wąska sylwetką ( średnica ok. 80cm) - doskonale sprawdza się w małych ogrodach. 

Igły charakterystyczne dla gatunku - zewnątrz zielone  i błyszczące , od spodu natomiast z kremowym nalotem. 

 

 

Jodła veitcha Pendula najlepiej rośnie na glebach próchniczych, umiarkowanie wilgotnych. Preferowany odczyn podłoża  - lekko kwaśny. Stanowisko słoneczne, lub półcieniste. Jest całkowicie mrozoodporna w polskich warunkach klimatycznych. 

 

Abies veitchii Pendula to cenna odmiana, która polecana jest zarówno kolekcjonerom iglaków jak i amatorom poszukującym niebanalnego solitera do przydomowego ogrodu. Warto sadzić ją pojedynczo w miejscach eksponowanych. Najlepiej wygląda w kompozycjach z innymi roślinami iglastymi. 

Zapytaj o hurtowe ilości

Ta roślina może występować w większych ilościach. Jesteś zainteresowany hurtowym zakupem wyślij zapytanie, a my przygotujemy wycenę.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana ilość):
Przepisz kod z obrazka:
token

Zapytaj o większy egzemplarz

Ta roślina może występować w sprzedaży w większych rozmiarach. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij nam zapytanie, a my sprawdzimy czy posiadamy starsze okazy i odeślemy Ci odpowiedź.

Nazwa produktu:
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Uwagi (np. oczekiwana wysokość lub wiek):
Przepisz kod z obrazka:
token

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jodła veitcha - PENDULA - Abies veitchii
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Jodła veitcha - szczepione odmiany Abies veitchii w ofercie szkółki roślin


Jodła Veitcha to gatunek krótkowieczny zimozielonego drzewa pochodzący z górskich obszarów Japonii - wysp Honsiu i Sikoku.  Rośnie na wysokościach 1300-2800 m n.p.m. osiągając do 30m wysokości. Obszary te są dosyć chłodne, bogate w opady. Gatunek ten nie lubi suszy, wapiennych gleb, zaś dobrze znosi mrozy. Pędy wyrastają ukośne do góry, eksponując kredowe spody igieł. Wytwarza niewielkie, do 8cm długości szyszki. W Polsce uprawiane są odmiany ozdobne jodły Veitcha. W naszej ofercie znajdziecie między innymi Abies veitchii Pendula - płacząca forma o umiarkowanym wzroście (po 10 latach 2m) , Abies veitchii Heine - karłowa, płaskokulista odmiana , Abies veitchii Kramer - karłowa odmiana o stożkowym pokroju. Wszystkie sadzonki jodły Veitcha uprawiane są w pojemnikach. Mają dobrze rozwinięty system korzeniowy, są zdrowe i gotowe do ogrodowych nasadzeń. Większość z tych odmian to perełki kolekcjonerskie, doskonałe na soliter czy rabaty. Z pewnością będą cieszyły również amatorów ogrodnictwa.