Jodła kalifornijska / jednobarwna (Abies concolor)

Chwilowy brak

Jodła kalifornijska (jednobarwna) - FASTIGIATA - Abies concolor

Kod produktu: 7239810
80,00

Jodła jednobarwna Fastigiata to wolnorosnące drzewo o wąskim pokroju. Po 10 latach osiąga około 2m wysokości i do 1m szerokości. Pędy krótkie i gęste. Igły szarozielone do 4cm długości. Ma małe wymagania glebowe i wilgotnościowe. Mrozoodporna. Polecana do ogrodó przydomowych.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C3/C5
Wysokość po 10 lat. : 2m
Szerokość po 10 lat. : do 1m
Wysokość docelowa: 10m
Tempo wzrostu: karłowa - wolnorosnąca
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 5a
PH Gleby: lekko kwaśna
Pokrój rośliny: kolumnowy, stożkowy
Ubarwienie igieł: szare, niebieskawe, srebrzyste
Wymagania wodne: umiarkowanie wilgotna, sucha

Jodła jednobarwna / jodła kalifornijska Fastigiata

wolnorosnące drzewo o srebrzystych igłach wąskostożkowym pokroju

 

Jodła kalifornijska Fastigiata to odmiana pochodząca z Francji sprzed 1889 roku. Jest to zimozielone drzewo o powolnym wzroście i wyprostowanym, wąskostożkowym pokroju. Po 10 latach dorasta do 2m wysokości i 1m średnicy. Docelowo po wielu latach osiąga około 7-10m wysokości. Pędy są krótkie, gęste, bogato ozdobione 4centymetrowymi, szarozielonymi igłami.

 

Jodła jednobarwna Fastigiata nie ma dużych wymagań glebowych i wilgotnościowych. Toleruje większość gleb, nawet suche i piaszczyste. Lubi słoneczne stanowiska. Wykazuje również dużą tolerancję na miejskie zanieczyszczenia powietrza. Jest mrozoodporna - strefa 5a.

 

Jodła jednobarwna Fastigiata z pewnością doskonale odnajdzie się w przydomowych ogrodach. Można ją stosować również na szpalery, czy jako urozmaicenie rabat. W niewielkich ogrodach sprawdzi się jako soliter.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jodła kalifornijska (jednobarwna) - FASTIGIATA - Abies concolor
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz

Jodła kalifornijska, jodła jednobarwna - szczepione odmiany Abies concolor w ofercie szkółki roślin


Jodła kalifornijska inaczej jodła jednobarwna to gatunek pochodzący z górskich części środkowej Ameryki Północnej (Kalifornia, Utah i Kolorado). Porasta wysokości do 3500 m n.p.m. Rośnie dosyć szybko osiągając od 20 do 40m wysokości, tworzy wąskostożkowe formy. Do najważniejszych wymagań tego gatunku należy zapewnienie słonecznego stanowiska. Jodła jednobarwna występuje w wielu ozdobnych odmianach. Do popularnych należą między innymi Abies concolor Wintergold - zimą przybierająca złociste odcienie, Abies concolor Violacea - o srebrzystych igłach i dużych rozmiarach, Abies concolor Compacta - niskie drzewko o przyroście rocznym do 10cm i szarozielonych igłach. W naszej szkółce posiadamy jeszcze inne dekoracyjne odmiany jodły. Wszystkie sadzonki pochodzą z uprawy pojemnikowej i zazwyczaj rozmnażane są przez szczepienie. Rośliny są dobrze ukorzenione, o dobrej kondycji zdrowotnej, wolne od szkodników. Z powodzeniem odnajdą się w większych ogrodach i parkach, polecamy sadzić je jako samotnik na trawniku.