Jałowiec pospolity (Juniperus communis)

Brak zdjęcia
Wkrótce

Jałowiec pospolity - HIBERNICA - Juniperus communis

Kod produktu: 4142151
20,00

Jałowiec pospolity Hibernica to kolumnowa odmiana o silnym wzroście. Po 10 latach osiąga około 2m wysokości i do 1m szerokości. Nie posiada przewodnika, jest wielopędowa. Igły ostre, kłujące, stalowoniebieskie, od spodu ciemnozielone. Młody przyrost jasnozielony. Łatwy w uprawie. Urośnia na glebach ubogich, piaszczystych i jałowych. Lubi słoneczne stanowiska, i umiarkowanie wilgotnych gleb. Nie jest całkowicie odporny na  mróz, suszę i szkodniki. Stosowany w ogrodach przydomowych, wrzosowiskach, rabatach czy na szpalery.

Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Pojemnik: C2/C3
Wysokość po 10 lat. : 2m
Szerokość po 10 lat. : 0,5-1m
Wysokość docelowa: do 5m
Szerokość docelowa : do 1,5m
Tempo wzrostu: umiarkowane
Wymagania glebowe: roślina tolerancyjna
Nasłonecznienie : stanowisko słoneczne
Mrozoodporność: 5b
PH Gleby: kwaśna, lekko kwaśna
Pokrój rośliny: kolumnowy
Ubarwienie igieł: ciemnozielone
Wymagania wodne: suche, umiarkowanie wilgotne

Jałowiec pospolity Hibernica

to szybkorosnąca odmiana o kolumnowym pokroju

 

Jałowiec pospolity Hibernica jest odmianą dość dobrze znaną i popularną. W sprzedaży pojawiła się już w 2połowie XIXw. Charakteryzuje się kolumnowym pokrojem i szybkim wzrostem. Po 10 latach osiąga 2m wysokości i do 1m szerokości (docelowo nawet do 5m). Przybiera formę bez wykształconego przewodnika - rośnie wielopędowo. Pędy są wzniesione, pionowe i rozgałęzione. Igły do 7mm, sztywne, ostre, szaroniebieskie z ciemnozielonym spodem. Młode przyroste mają jasnozieloną barwę.

 

Odmiana jałowca pospolitego Hibernica jest rośliną łatwą w uprawie. Urośnie nawet na słabych glebach. Wymaga stanowisk słonecznych i ciepłych, gdyż nie jest w pełni mrozoodporna w polskim klimacie. Nie najlepiej znosi także suszę i bywa atakowana przez szkodniki.

 

Jałowiec pospolity Hibernica znajdzie zastosowanie w ogrodach przydomowych, można go sadzić jako soliter, na rabatach i wrzosowiskach. Spotykany także na cmentarzach i szpalerach.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jałowiec pospolity - HIBERNICA - Juniperus communis
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Wstecz

Jałowiec pospolity - Juniperus communis różne odmiany w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki


Jałowiec pospolity to gatunek zimozielonego krzewu. Naturalnie porasta północną półkulę od bieguna po górskie obszary Ameryki Północnej, Europy i Azji. Jest bardzo rozpowszechnionym gatunkiem i przyjmuje wiele różnych pokrojów w środowisku - od płożących po drzewiaste. Jałowiec pospolity posiada właściwości lecznicze, owoce jałowca pospolitego są cenną przyprawą spożywczą, pozyskuje się z niego olejki. W Polsce znany i najczęściej używany jest jako roślina ozdobna. Na rynku występuje wiele odmian stosowanych w ogrodach. W naszej ofercie posiadamy jałowce kolumnowe/stożkowe jak Sentinel, Gold Cone, Arnold, jałowce płożące takie jak Goldschatz, Green Carpet, Lemon Carpet, Zeal czy okazy o fantazyjnych kształtach jak Hortsman i wiele innych. Ponadto posiadamy bogaty wybór wersji szczepionych na pniu. Pochodzące z naszej szkółki sadzonki jałowca pospolitego to rośliny dobrze ukorzenione, gotowe do sadzenia przez większość roku. Można je sadzić jako żywopłoty, na skalniakach, uprawiać w pojemnikach.