Jałowiec Pfitzera (Juniperus pfitzeriana)

Jałowiec Pfitzera GOLDEN SAUCER - Juniperus pfitzeriana

Kod produktu: 1112
Producent: Szkółka Zacywilki
15,00

Jałowiec  Golden Saucer to bardzo efektowna odmiana o złocisto-żółtej kolorystyce. Charakteryzuje się umiarkowanym tempem wzrostu. Szerokie zastosowanie sprawia że możemy ją spotkać w ogrodach skalnych, na skarpach, w małych ogrodach, zieleni miejskiej, lub w pojemnikach. Nasza szkółka oferuje doskonale ukorzenioną roślinę w pojemniku C2.

szt.
Kup
Koszty dostawy Koszty dostawy

Kurier (przedpłata na konto) 30 zł
Kurier (pobranie) 35 zł

Wysyłka na palecie (przedpłata na konto) 240zł 

Wysyłka na palecie (pobranie) 250zł
Odbiór osobisty 0 zł

Zamów telefonicznie Zamów telefonicznie

Artur 665 778 244
Biuro 729 979 686

Wysokość docelowa: 80cm
Szerokość docelowa : 200cm
Tempo wzrostu: o umiarkowanym wzroście
Wymagania glebowe: roślina jest tolerancyjna względem typu gleby.
Nasłonecznienie : słońce , półcień
Mrozoodporność: 5A - całkowicie mrozoodporna. Można sadzić w całej Polsce.
PH Gleby: roślina jest tolerancyjna względem pH gleby.
Pokrój rośliny: rozłożysty
Ubarwienie igieł: złocistożółte

Jałowiec Golden Saucer został wychodowany w Holandii. Odmiana do handlu została wprowadzona w 1976 roku. Nazwa polska tej odmiany to jałowiec pośredni. Roślina rośnie dosyć wolno, gdyż do 10 cm rocznie. Całkowita wysokość jaką może osiągnąć to 1m. Jałowiec ma rozłożysty pokrój. Roślina gęsto rozkrzewiona z charakterystycznymi zwisającymi końcami gałązek. Kolor igieł to złocisto-zielony odcień. Tę odmianę staramy się sadzić w miejscach zaplanowanych, ponieważ starsze gatunki są bardzo wrażliwe na przesadzanie.
Jałowiec idealny dla pasjonatów, którzy lubią nadawać roślinom fantazyjne kształty – dobrze znosi cięcie i formowanie. Jeśli zdecydujemy się na zakup tej rośliny ozdobnej to najlepiej będzie gdy zostanie posadzona w słonecznym miejscu, np. jako roślina obwódkowa przy ścieżkach. Jednak półcień też jej nie zaszkodzi. Ta odmiana jałowca nie lubi zalewania i zbyt wilgotnych ziem.
Zatem najlepsze miejsca dla tej rośliny to skalniaki, małe ogrody. Doskonale też sprawdzi się jako uzupełnienie kompozycji karłowatych roślin, wrzosowisk. Roślina stosunkowo odporna na choroby i mróz.

Jakość roślin

Rośliny, które oferujemy są zdrowe i zadbane. Przekonani o wysokiej jakości oferowanego materiału jako nieliczni internetowi sprzedawcy przede wszystkim stawiamy na realne zdjęcia oferowanych sadzonek. Rośliny pochodzą z uprawy doniczkowej - posiadają rozwinięty system korzeniowy, który zapewnia roślinie gwarancję prawidłowego i zdrowego wzrostu.
Jakość naszych produktów dodatkowo potwierdza Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, która prowadzi na terenie naszej szkółki roślin regularne kontrole.
Oferowany materiał roślinny w zdecydowanej większości pochodzi z polskich mateczników i jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych, w tym zahartowany na wypadek surowej zimy.
W procesie produkcji stosujemy wysokiej jakości nawozy oraz programy ochrony roślin.

PLANT PASSPORT
PLANT PASSPORT - PASZPORT ROŚLINNY
A: Jałowiec Pfitzera GOLDEN SAUCER - Juniperus pfitzeriana
B: PL- 10/21/16862 C: 1/2021 D: PL

 

 

Nasze rośliny są pod kontrolą Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Podlegamy regularnym kontrolą pod kątem zdrowotności, a stosowane programy ochrony roślin są zgodne z europejskim wytycznymi. Do każdej sprzedawanej rośliny dołączony jest  Paszport Rośliny, który jest obowiązkowy w przypadku roślin oferowanych w sprzedaży wysyłkowej.  Na górze widoczny jest wzór, na którym znajdują się pola oznaczające nazwę rośliny, numer szkółki, numer partii oraz kraj pochodzenia. 

 

 

 

Wysyłka za granicę - Shipping abroad

Wysyłamy rośliny do następujących krajów Unii Europejskiej: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy..  Chcesz poznać koszty wysyłki oraz zasady składania zamówień kliknij TUTAJ. 

 

We send plants to the following European Union countries: Austria, Belgium, Bulgaria, Czech Republic, Croatia, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Spain, Netherlands, Ireland, Lithuania, Luxembourg, Latvia, Germany, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia , Sweden, Hungary, Italy If you want to know the shipping costs and the rules for placing orders, click HERE.

Shipping price list

Transport roślin

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową roślin na terenie kraju oraz Unii Europejskiej. Posiadamy duże doświadczenie, nasze paczki są odpowiednio przygotowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Czuwamy na prawidłowym przebiegiem procesu dostawy, dlatego wysyłka odbywa się "z dnia na dzień". Prócz standardowych paczek oferujemy także przesyłki paletowe w przystępnej cenie.


Nasza szkółka roślin oferuje transport roślin na terenie całego kraju. Posiadamy rozbudowaną flotą samochodów, dlatego jesteśmy w stanie szybko i na atrakcyjnych warunkach dostarczyć nawet duże partie materiału roślinnego. Dysponujemy także samochodami samowyładowczymi ( z windą oraz dźwigiem HDS), dlatego możemy podjąć się transportu dużych drzew z ciężką bryłą korzeniową.

.

Zobacz także:

Wstecz

Jałowiec Pfitzera - sadzonki Juniperus pfitzeriana różne odmiany w ofercie szkółki roślin - sprzedaż wysyłkowa roślin - sprzedaż stacjonarna roślin - ceny sadzonki

 

Jałowiec Pfitzera to gatunek powstały ze zmieszania jałowca sabińskiego i chińskiego. Jego naturalne stanowisko określa się jako Mongolię.  Juniperus xpfitzeriana dorasta zazwyczaj do 2-3m wysokości. Charakteryzuje się dwojakim ulistnieniem - igły i łuski. Nie ma dużych wymagań siedliskowych. Dodatkowo jałowce pfitzera odporne są na mróz i suszę. Krzewy dobrze znoszą cięcie i formowanie (po którym dobrze się regenerują). Jałowiec Pfitzera ma wiele ozdobnych odmian (ponad 100), różniących się od siebie pokrojem, wzrostem czy ubarwieniem igieł. Do ciekawych należą między innymi dostępne w naszej szkółce jałowce Gold Star, Golden Saucer i Golden Joy o złocisto-żółtym zabarwieniu. Często można spotkać jałowce w wersji szczepionej na pniu. Tworzą one ciekawe drzewka o oryginalnym pokroju - od płaczących, przez rozłożyste po wzniesione do góry.  Oferowane przez nas sadzonki pochodzą z uprawy pojemnikowej. Jałowce są dobrze ukorzenione, zdrowe i gotowe do sadzenia. Znajdą zastosowanie w każdym parku i ogrodzie.